1. Головна
  2. Оперативна інформація

“Луцьк має жити, бізнес і транспорт повинні працювати», – Ігор Поліщук

Сьогодні під час позачергової сесії міської ради депутати ухвалили рішення "Про обмежувальні карантинні заходи у м. Луцьку та населених пунктах Прилуцького старостинського округу у зв'язку з прийняттям рішення Державної комісії ТЕБ та НС щодо віднесення міста Луцька до “червоної” зони епідемічної небезпеки поширення COVID-19".

Нагадаємо, 31 липня члени державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розділили Україну на 4 карантинні зони залежно від рівня захворюваності на COVID-19. Луцьк потрапив у так звану «червону» зону. Згідно з новими правилами, в місті мають зупинити громадський транспорт, закрити ТРЦ, кафе і ресторани, а також заборонити відвідування навчальних закладів.

Щоправда, у Луцьку загальна кількість хворих на COVID-19 за весь період є меншою, ніж в інших містах України, але чомусь саме Луцьк віднесли до так званої “червоної зони”.

Відтак, депутати міської ради не згідні з таким рішенням, адже за словами депутата Ігоря Поліщука, рішення державної комісії ТЕБ та НС суперечить Конституції України та Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб".

Тому, керуючись Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Конституцією України, Європейською хартією місцевого самоврядування, інформацією Головного санітарного лікаря України, управління охорони здоров'я Луцької міської ради щодо рівня захворюваності, враховуючи звернення суб'єктів господарювання, громадян Луцької міської територіальної громади та Прилуцького старостинського округу, враховуючи висновок постійної комісії міської ради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження, депутати Луцької міської ради проголосували проти так званої «червоної» карантинної зони.

Отож, рішення Державної комісії ТЕБ та НС, яке ухвалене з врахуванням вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 р. №641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2“ є таким, що не відповідає нормам Конституції України, а саме статей 24, 33, 39, 42, 49, 64.

Виконавчим органам міської ради, комунальним підприємствам, установам, організаціям доручено забезпечити належне функціонування закладів дошкільної освіти, громадського транспорту та життєдіяльність Луцької міської територіальної громади та Прилуцького старостинського округу.

Рекомендувати суб'єктам господарської діяльності, на період встановленого карантину продовжувати свою роботу, враховуючи карантинні обмеження відповідно до рішення міської ради від 29.05.2020 №80/1, зі змінами від 14.07.2020 та від 22.07.2020.

Крім того, Луцька міська рада обіцяє юридичний захист усім підприємцям, підприємствам, установам та організаціям, щодо яких буде складено протокол про порушення правил карантину у зв'язку із внесенням Луцька до так званої “ червоної зони”. І передбачити у бюджеті громади гроші на відшкодування суб'єктам підприємницької діяльності збитків. Адже від держави жоден підприємець Луцька не отримав реальної підтримки.

Депутат міської ради Ігор Поліщук каже, що місто виділило 60 мільйонів гривень, ще 60 мільйонів гривень виділила обласна рада, 20 мільйонів гривень виділив фонд “Тільки разом”, а тому місто без допомоги держави потужно підготувалося до пандемії.

“Зупинка життєдіяльності міста може спровокувати виникнення складної ситуації, а тисячі лучан - втратити дохід, що, своєю чергою, призведе до ненадходжень до бюджету. Окрім того, підприємці понесуть значні збитки, що може викликати закриття закладів і, як наслідок, втрату робочих місць лучанами.

Сьогодні наше місто недоотримало близько 140 мільйонів гривень. Низка проєктів для лучан не буде реалізованою. Луцьк має жити, бізнес і транспорт повинні працювати», – наголосив Ігор Поліщук.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)