1. Головна
  2. Оперативна інформація

Луцька міська рада виступила за вилучення з бібліотек примірників книги “Принцеса+принцеса: довго і щасливо”

Депутати Луцької міської ради сьогодні розглянули питання “Про звернення міської ради до Прем’єр-міністра України щодо невідкладного вилучення з бібліотек усіх примірників книги “Принцеса+принцеса: довго і щасливо”. Доповідачем з цього питання виступив обранець громади Роман Кравчук. Він зауважив, що проект напрацьований членами Луцької ради церков. За його словами, метою цього документу є захист інституту сім’ї. Нині на нього йде наступ. Він зауважив, що є батьком двох доньок і йому тривожно за те, які книги вони можуть взяти у бібліотеці і що там прочитають. У книзі “Принцеса+принцеса: довго і щасливо” пропагуються одностатеві шлюби.

Роман Кравчук зауважив, що у законодавчих актах наголошується, що шлюб — це угода чоловіка та жінки. Кожен має право на свої погляди щодо одностатевих шлюбів. Однак, це не повинно бути нав’язуванням усім, розповідати дітям про це. Роман Кравчук переконаний, що нам необхідно берегти інститут сім’ї, який нині переживає кризу.

 
 

Луцький міський голова Ігор Поліщук теж висловив свою точку зору з цього питання. Він зауважив, що це звернення підготовлене Луцькою радою церков, яку він нещодавно створив своїм розпорядженням і до якої увійшли представники різних релігійних організацій. Усі вони стурбовані ситуацією з цією книгою та наступом на традиційні сімейні цінності.

 

Він зауважив, що нині необхідно говорити про значно ширші речі, ніж про вищезазначену книгу. “У нас зменшується народжуваність, менше реєструється шлюбів. У то й же час росте кількість розлучень. І це насторожує. Є кризові моменти в інституті сім’ї”, - додав він.

За словами міського голови, ми не маємо права заборонити продавати книги “Принцеса+принцеса: довго і щасливо”. Однак, можемо звернути увагу на необхідність їх вилучення з бібліотек.Ніхто не може гарантувати, що найближчим часом подібні книги знову не будуть закуплені за державні кошти і не розповсюджуватимуться у бібліотеках та навчальних закладах.

Міський голова нагадав присутнім, що у Біблії йдеться про любов чоловіка до жінки, а не чоловіка до чоловіка чи інше.

Свою точку зору з цього питання висловили й депутати Алла Жупанюк, Оксана Лещинська, Євгеній Ткачук, Вікторія Майборода, Микола Федік, Юлія Дацюк, Олександр Козлюк, Олександр Лазука, Віталій Бондар, які виступили у підтримку проєкту рішення та вважають ненормальним поширення такої літератури у бібліотеках та навчальних закладах.

 
 
 

У свою чергу, Алла Доманська, Юрій Моклиця та Ірина Колковська вважають це рішення недоречним, адже ця книга не несе ніякої загрози дітям.

 
 

Зрештою, обранці підтримали відповідний проєкт рішення та звернулися до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо невідкладного вилучення усіх примірників книги “Принцеса+принцеса: довго і щасливо” (автор О. Нілл Кейт, видавець Приватне підприємство “Рідна мова”, 2019) з дитячих та шкільних бібліотек, як такої, що підриває засади суспільної моралі, суперечить Конституції України та чинному законодавству України.

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

Луцької міської ради до Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А.

щодо невідкладного вилучення усіх примірників книги "Принцеса+принцеса: довго і щасливо"

 

Зважаючи на надходження у бібліотечні фонди книг «Принцеса+принцеса: довго і щасливо» (автор О. Нілл Кейт, видавець Приватне підприємство «Рідна мова», 2019), вважаємо зміст книги таким, що суперечить сімейним цінностям, моралі та загрожують інституту сім’ї.

Згідно статті 51 Конституції України, визначенням шлюбу є союз жінки та чоловіка, сім’я, дитинство, материнство та батьківство охороняються державою. Відповідно до ст. 21 Сімейного кодексу України, шлюбом є союз жінки та чоловіка. Однак, у зазначеній книзі позитивно зображені одностатеві стосунки, що закінчуються весіллям.

Стратегія національно-патріотичного виховання, затверджена Указом Президента України № 286 від 18 травня 2019 року, спрямована на утвердження традиційних сімейних цінностей та визначається, як одна з актуальних потреб у сфері національно-патріотичного виховання, а підтримка та розвиток сімейних традицій є одним з основних напрямів досягнення мети Стратегії.

З метою недопущення нав'язування дітям чужих традиційному українському розумінню понять сім'ї, думки про «природність» одностатевих партнерств, формування у дітей думки, що таке партнерство є одним із різновидів сім'ї, звертаємось з вимогою невідкладно вилучити усі примірники книги «Принцеса+принцеса: довго і щасливо» (автор О. Нілл Кейт, видавець Приватне підприємство «Рідна мова», 2019) з дитячих та шкільних бібліотек, як такої, що підриває засади суспільної моралі, суперечить Конституції України та чинному законодавству України.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)