1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку тривають заходи з нагоди 150-річчя Лесі Українки

У Луцьку тривають заходи з нагоди 150-річчя Лесі Українки

Ще одним цікавим проєктом в рамках відзначення 150-ліття від дня народження Лесі Українки, стала презентація СD-диску українських народних пісень, записаних Климентом Квіткою з голосу Лесі Українки.

Захід відбувся у музичній школі імені Фридерика Шопена. Викладачі та вихованці школи розкрили багатогранну постать Лесі Українки, презентувавши її музично-фольклористичне надбання. Вивчивши авторський примірник зошита із записами народних мелодій, які записала сестра Ольга Косач-Кривинюк та Климент Квітка, підготували пісенні композиції. 

У царині вишуканої української мови звучали народні пісні, які колись співала поетеса, у акапельному виконанні вихованців музичної школи.

 
 
 
 
 
 

Всі пісні увійдуть у СD-диск, що буде презентаційним доробком школи.

Мистецький проєкт "Лесине слово у вічність...” презентували сьогодні у Палаці культури міста. За участі творчих колективів та окремих виконавців КЗ «Палац культури міста Луцька» відбувся концерт.

"Дійсно, серце тішиться від того, що маємо можливість проводити заходи, що маємо можливість дарувати оплески нашим митцям та діячам культури. Сьогодні чудова нагода вкотре зібратися і почути те святе, відоме і невідоме, що асоціює нас із Лесею.

Надзвичайно приємно, що ми маємо у себе, на рідній волинській землі, історію, яка пов'язана з однією із найвизначніших постатей української літератури. Ми з вами дотичні до постаті цієї величної та мужньої жінки.

З роками дослідження відкривають нам нову Лесю Українку, відкривають з іншої, незвіданої, сторони. Нам відкривається сильна, мужня, проте й тендітна, мрійна, чарівна Леся, яка живе у серці кожного, хто любить її поезію", - привітала присутніх заступник міського голови Ірина Чебелюк.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Значним внеском у вшанування пам’яті Лариси Косач стала прем’єра поетичної вистави за творами видатної мислительки «Лесина містерія», що відбулася у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка.

Вистава «Лесина містерія» - це, перш за все, екскурс творчістю видатної поетеси, письменниці та драматурга Лесі Українки. У своєму творі автор та режисер-постановник заслужена артистка України Світлана Органіста, через сон, що начебто наснився Лесі, де її спогади, тривоги і навіть творчість набувають матеріальних форм, де поряд із реальними людьми діють персонажі її творів.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)