1. Головна
  2. Оперативна інформація

Луцька міська територіальна громада приєднується до мережі ЛУН Місто AIR

Луцька міська територіальна громада приєднується до мережі  ЛУН Місто AIR

З’явився додатковий канал інформації про забруднення повітря через автомобільні викиди, спалювання пального та значні пожежі для всіх охочих володіти такою інформацією.

ЛУН Місто AIR - громадська мережа аналізу якості повітря, створена командами ЛУН Місто та КНУ Шевченка, факультет радіофізики, електроніки та комп'ютерних систем. Місія організації досліджувати комфорт і якість життя в українських містах та сприяти їх сталому розвитку.

 

ЛУН Місто AIR розвиває мережу громадського моніторингу повітря понад 4 роки. Зараз мережі є у Вінниці, Львові, Івано-Франківську, Хмельницьку, Тернополі, Ужгороді, Одесі, Чернівцях. До кінця року громадська організація планує покрити мережею всі найбільші міста на заході та в центрі України, а після перемоги — деокуповані території.

Станції моніторингу розроблені завдяки співпраці з науковцями Київського національного університету імені Шевченка, факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем. Вимірюється забруднення повітря пилом різних за розміром часточок (PM1, PM2.5, PM10), які є над дрібними й тому дуже небезпечними, а також температура повітря, тиск, вологість.

Станції не продаються, а надаються містам безплатно. Безплатним є й обслуговування обладнання.

Дані ЛУН Місто AIR транслюють міжнародні та українські організації, а також офіційний додаток Міндовкілля ЕкоЗагроза. Після приєднання абонентів у містах нашої громади дані будуть транслюватись і на міському застосунку “Чисте повітря Луцьк” в реальному часі на інтерактивній карті.

Усі охочі містяни можуть подати заявку на встановлення станцій у себе за вікном. Для цього необхідно подати заявку за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSelvyAoM5gCC0ZDJbbDzyseG999B0fl_mfpcNPxSrmSHFtudA/viewform 

А також мати вікно без сітки, розетку недалеко від вікна, Wi-Fi, сучасний гаджет. Стежити  за даними у реальному часі можна на карті https://misto.lun.ua/air та на сервісах партнерів.

 

Відділ екології Луцької міської ради