1. Головна
  2. Оперативна інформація

Міська влада готує позов щодо скасування постанови про карантин “вихідного дня” та закликає правоохоронні органи проявити лояльність до підприємців

Як раніше повідомляв радник Луцького міського голови Ігор Поліщук, міська влада шукає можливості для того, щоб у нашому місті в законний спосіб уникнути карантину вихідного дня та дати підприємцям і підприємствам нормально працювати, а лучанам нормально жити й задовольняти свої потреби в різних галузях життєдіяльності. Міська рада не приймала жодних додаткових обмежувальних рішень.

Луцька міська рада готує до подання позовну заяву до Київського окружного адміністративного суду щодо скасування постанови про карантин “вихідного дня” як такої, що суперечить чинному законодавству та Конституції України й суттєво порушує права підприємців та підприємств.

Сьогодні секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт направив листи начальнику Головного управління Національної поліції у Волинській області Юрію Крошку та начальнику Управління патрульної поліції у Волинській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України Андрію Крутеню, у яких закликав не вчиняти дій щодо притягнення до відповідальності підприємців та підприємств у випадку порушення ними постанови Кабінету Міністрів України щодо карантину “вихідного дня”.

Він подякував керівникам правоохоронних органів краю за співпрацю та проявлене розуміння стосовно підприємців та підприємств під час помилкового встановлення зони “червоного рівня” епідемічної небезпеки поширення COVID-19 у місті Луцьку в серпні цього року та висловив сподівання, що правоохоронці поведуться гідно та з розумінням й у цій ситуації.

Варто зазначити, що 11 листопада у нашому місті відбулася акція проти карантину “вихідного дня”, на яку вийшло більше тисячі представників ресторанного, торгівельного господарства та сфери надання послуг, що становлять вагому частку малого та середнього бізнесу міста. Чимало суб’єктів господарювання, які сьогодні опинилися в умовах виживання, через нові обмеження понесуть невиправдані збитки, знову опиняться на межі закриття.

Запроваджений урядом карантин “вихідного дня” призведе до серйозних збитків і проблем для бізнесу й так виснаженого першою хвилею обмежень. Разом з тим, ефективність такого обмежувального заходу у зниженні захворюваності на COVID-19 є доволі сумнівною.

На сьогодні заклади працюють в режимі серйозних обмежень, органами контролю постійно проводяться перевірки дотримання протиепідеміологічних вимог, встановлених постановами Головного санітарного лікаря України.

Нагадаємо, що вчора секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт направив лист Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, у якому закликав скасувати рішення про встановлення карантину “вихідного дня”. Він зауважив, що на думку Луцької міської ради, таке рішення є сумнівним з точки зору покращення епідеміологічної ситуації, але завдасть значної шкоди економіці громад.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)