1. Головна
  2. Оперативна інформація

Міського голову Ігоря Поліщука знову обрали керівником Волинського регіонального відділення Асоціації міст України

Міського голову Ігоря Поліщука знову обрали керівником Волинського регіонального відділення Асоціації міст України

Луцький міський голова Ігор Поліщук взяв участь у загальних зборах Волинського регіонального відділення Асоціації міст України (АМУ), на які прибули голови більшості громад нашої області. Після хвилини мовчання за жертвами трагедії у Броварах та всіма полеглими у війні, він наголосив, що попередній рік був дуже складним для країни, але місцеве самоврядування взяло на себе велику частину роботи і відповідальності, яка була пов’язана із викликами, що виникали внаслідок повномасштабного вторгнення. Це і розміщення ВПО, і допомога містам, які особливо постраждали від збройної агресії, і підтримка ЗСУ та ТРО.

“Дякую кожному з вас за те, що місцеве самоврядування гідно витримало удар і гідно прожило цей складний рік в умовах воєнного стану. Хочу також наголосити, що, окрім цих викликів, були й інші, які нам допомагала долати Асоціація міст України. Тому хочу подякувати її виконавчому директору Олександрові Слобожану та голові Віталію Кличку за відстоювання позиції місцевого самоврядування в нинішніх непростих умовах. Ми вчергове довели, що разом ми – сила, яка може протистояти зазіханням з різних боків”, – наголосив Ігор Поліщук.

 
 
 
 

Як зазначив присутній на зборах виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, у перші дні вторгнення на центральному рівні була практично відсутня інформація про те, як діяти, тому кожен очільник громади брав на себе всю повноту відповідальності і приймав відповідні рішення для збереження громади. “Слава Богу, що місцеве самоврядування не зникло, тому що воно могло просто не витримати... 54 посадових особи місцевого самоврядування було викрадено, взято в полон, піддано тортурам за цей період. Зараз 4 мери, 2 сільських голови знаходяться в полоні. По 3-х ми знаємо місця знаходження, по 1-му – не знаємо. Єдиною їх виною було те, що вони забезпечували відповідну якість послуг”, – зазначив Олександр Слобожан.

 
 
 
 
 
 
 
 

Про проблеми, над якими сьогодні працює АМУ, ключові і найбільш вразливі питання для місцевого самоврядування, розповіла радник голови АМУ Оксана Продан. Серед основних – питання освітньої субвенції, компенсації тарифів, проблематика роботи з НСЗУ, продовження вето на Містобудівний кодекс.

 

Оксана Продан також виконала приємну місію – вручила окремим головам громад Волині подяки голови Асоціації міст України Віталія Кличка. Після цього учасники зборів одноголосно підтримали пропозицію продовжити каденцію Ігоря Поліщука на посаді голови Волинського регіонального відділення голови АМУ. Згідно зі статутом Асоціації, голова відділення обирається строком на два роки.

 
 
 
 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 777937, 727427)