1. Головна
  2. Оперативна інформація

Міський голова Ігор Поліщук зустрівся з офіційною делегацією Посольства Литовської Республіки в Україні

Міський голова Ігор Поліщук зустрівся з офіційною делегацією Посольства Литовської Республіки в Україні

Сьогодні Луцький міський голова Ігор Поліщук зустрівся з Віце-спікером Сейму Литовської Республіки Паулюсом Саударгасом, Надзвичайним та Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Вальдемарасом Сарапінасом, Почесним консулом Литовської Республіки у Волинській області Сергієм Мартиняком та Аташе з питань культури Посольства Литовської Республіки в Україні Інною Кнюрєнє.

 
 

Ігор Поліщук привітав почесних гостей у нашому місті та побажав гарного перебування. Він зауважив, що Луцьк веде активну міжнародну співпрацю, бере участь у різноманітних проєктах та має міста-партнери у Литві.

 

Міський голова зазначив, що в Луцьку активно триває реалізація проєкту з реконструкції вежі Чорторийських у рамках програми “Польща-Білорусь-Україна”.

“З краєм Ліппе ми реалізували проєкт встановлення “розумних зупинок” та інформаційних табло. Спільно працювали над проєктом розумного поводження з побутовими відходами”, - наголосив він.

Також Ігор Поліщук розповів й про співпрацю з ЄБРР, НЕФКО та Європейським інвестиційним банком. Так, в активній фазі реалізація проєкту “Модернізація системи централізованого теплопостачання міста Луцька”. Зокрема, за його словами, уже встановлено котел на твердому паливі, замінено частину мереж, реконструйовано котельні та обладнання, встановлять біля 300 ІТП у багатоквартирних будинках. “Індивідуальні теплові пункти у багатоквартирних будинках дають свій ефект. Економія, у середньому, становить 30 %. Це зменшення фінансового навантаження на бюджети родин”, - додав він.

 

Акцентував увагу міський голова і на термомодернізації 34 бюджетних установ у рамках співпраці з НЕФКО. За його словами, це й покращення мікроклімату у середині приміщень, і економія енергоресурсів, і естетичний аспект, адже ці будівлі стають окрасою своїх мікрорайонів.

Також додав, що спільно з Європейським інвестиційним банком закуповується 29 нових тролейбусів. За його словами, це крок до реалізації ідеї “Луцьк без маршруток”. Вже й приватні перевізники розпочали заміну застарілих автобусів на більш нові та екологічні.

Розповів міський голова й про пророблену роботу у питанні підготовки закладів охорони здоров’я до боротьби з пандемією коронавірусу.

Віце-спікер Сейму Литовської Республіки Паулюс Саударгас зауважив, що йому приємно відвідати Луцьк. За його словами, чудово, що вдалося реалізувати ідею з відкриттям Почесного консульства Литовської Республіки у місті Луцьку.

 

Він наголосив, що Україна і Литва мають спільну історію. Уже неодноразово реалізовувалося багато цікавих проєктів і у майбутньому їх буде ще більше. На жаль, за його словами, пандемія коронавірусу внесла значні корективи у різні сфери життя. Але впевнений, що незабаром ситуація зміниться і все активізується.

Також Паулюс Саударгас наголосив на важливості поглиблення економічної співпраці між нашими країнами.

 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)