1. Головна
  2. Оперативна інформація

«Музині химери» у «Лесиній світлиці»

«Музині химери» у «Лесиній світлиці»

У межах проєкту «Мистецький салон «Лесина світлиця» учасники театру-студію «Коло Лесі» (художній керівник та режисер - заслужена артистка України Світлана Органіста) запрезентували виставу «Музині химери».

 

У стінах колишньої Лесиної домівки - будинку Косачів, що на території державного історико-культурного заповідника у Луцьку, оживали герої маловідомих недописаних творів Лесі Українки- постали образи із уривків п’єс «Прощання», «Грішниця» , «Айша та Мохаммед», «Іфігенія в Тавриді».

 

Вистава лаконічна, з чітко розставленими акцентами: мінімум декорацій, аксесуарів, зайвої метушні. Відбувалася постійна трансформація сцени: актори ставали частинами декорацій, одягали один на одного елементи костюмів, «підігрували» один одному в різних уривках…

Захоплені відгуки глядачів, бурхливі оплески — свідчення того, що все вдалося.

 

Акторський склад — справжній «коктейль» талантів: люди різного віку та досвіду: Станіслав Ковальчук та Мирослав Милайчук - одинадцятикласники (26 та 27 школа); здобувають професійну акторську освіту та роблять свої перші кроки на сцені Дарина Нідзельська – студентка Волинського коледжу культури і мистецтв імені І.Стравінського і Олена Климюк — студентка РДГУ; Наталія Білик і Анастасія Кісельова обрали нетворчу професію, але займаються у студії вже багато років; актори Волинського обласного академічного муздрамтеатру Анастасія Бортнік та Дарина Гребенко, актор Рівненського академічного муздрамтеатру Остап Жежерун уже мають сценічний досвід та професійну освіту. Усіх об’єднує одне і те ж - любов до театру, прагнення творити і розвиватися.

 

По завершенню вистави директор департаменту культури міської ради Тетяна Гнатів подякувала керівнику театру-студії «Коло Лесі» Світлані Органістій та акторам за майстерність, участь у культурно-мистецькому житті міста, підтримку та реалізацію ініціатив департаменту культури. Слова подяки Тетяна Гнатів висловила і авторці та виконавиці проєкту «Лесина світлиця», відомій співачці Тетяні Ціхоцькій. Побажала усім успішної реалізації нових творчих задумів.

Проєкт «Мистецький салон «Лесина світлиця» приурочений 150-річчю від дня народження Лесі Українки. Реалізовується впродовж 2021 року за фінансової та організаційної підтримки Луцької міської ради.

 

Департамент культури