1. Головна
  2. Оперативна інформація

Минуле та сучасність: «Ніч у Луцькому замку 2018»

Минуле та сучасність: «Ніч у Луцькому замку 2018»

Особливим подарунком лучанам до 933-ї річниці нашого міста стало арт-шоу «Ніч у Луцькому замку - 2018», що відбулося у ніч з 8 на 9 вересня у стінах історичного замку Любарта. У цю ніч лучани та гості міста змогли поринути у минуле та стати гостями справжнісінького свята у княжому граді під керівництвом самого князя Вітовта.

 
 
 
 
 
 
 

На захід приїхали делегації із різних міст країн Європи (Литва, Польща, Білорусь). Завітали також гості із різних куточків України. Урочисте відкриття арт-шоу розпочалося театралізованим привітанням князя Вітовта. До вітального слова долучились секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт та радник міського голови Ігор Поліщук.

«Сьогодні у стінах нашого замку ми відчуваємо весь той колорит, усю ту особливість середньовічного Лучеська, ті емоції, що їх переживали мешканці древнього міста. Саме із цих стін наші воїни захищали місто. Тут відбувалися бої, але цей замок ніхто не зміг захопити. Він був, є і буде надійним захистом нашого міста, громади, минулого, сьогодення і нашого майбутнього», - звернувся до гостей свята Григорій Пустовіт.

 

«Наше місто – місто з древньою і багатою історією, якою можна пишатись. Але це місто і сучасне, яке розвивається та рухається вперед, наближається до європейської спільноти. Ми дуже старалися і підготували багато святкових заходів, які відбувалися впродовж дня на території міста. Їх кульмінацією стала «Ніч у Луцькому замку», свято, яке є особливим для нашого міста і є невід’ємною його частиною», -наголосив Ігор Поліщук та висловив подяку організаторам дійства, а також усім лучанам за їх здобутки та перемоги, що змінюють місто на краще.

 

Початок святкової програми ознаменував церемоніал «Вогонь Луцького замку». Протягом вечора гостей розважали виступи королівського оркестру «Harmonia Nobile», квартет тенорів «Tenors Belcanto», симфонія балету «Paquita», оркестр «Lumos Orchestra», котрий виконав культові композиції із відомих художніх фільмів.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Програма «Ночі у Луцькому замку» передбачала безліч арт-інсталяцій. Гості замку мали можливість взяти участь у театралізованих екскурсіях «Сходження до світла» у церкві Іоана Богослова та «Легенди Луцького замку» у в’їзній вежі. Працювали фото- та художні зони.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Перехід від «минулого» до «сучасного» ознаменували такі дійства, як перформанс «Світло ночі», ЗD-мапінг «Вартові часу» та арт-інсталяція «Воскресіння».

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Завершували арт-шоу «Ніч у Луцькому замку», мабуть, найочікуванішим дійством вечора – виступом гурту «ONUKA», творчість якого чудово символізує мету заходу – поєднання традиції та сучасності.

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)