1. Головна
  2. Оперативна інформація

На очисних спорудах КП “Луцькводоканал” запрацювала мобільна система зневоднення осаду

На очисних спорудах КП “Луцькводоканал” запрацювала мобільна система зневоднення осаду

На очисних спорудах КП “Луцькводоканал” у Липлянах почався процес постійної експлуатації мобільної системи зневоднення осаду. Усі пуско-налагоджувальні роботи уже завершено, працівники вийшли на робочі параметри.

 
 
 
 
 
 
 

Перший заступник директора КП “Луцькводоканал” Святослав Дмитроца розповів, що Луцьк — одне з перших міст в Україні, яке придбало таке обладнання. Установка призначена для пришвидшення зневоднення залишкового мулу, який утворюється в результаті роботи очисних споруд. Раніше надлишковий мул скидали на мулові карти, що розташовані на 16 гектарах землі просто неба. Тепер - дегідратор за годину осушує ту кількість ґрунту, яку б сушили на полях два роки. Очищений мул відразу вантажать на автомобілі та вивозять на полігон твердих побутових відходів у Брище для рекультивації.

 
 
 
 
 
 
 
 

Луцький міський голова Ігор Поліщук повідомив, що від роботи цього дегідратора місто отримає суттєвий фінансовий ефект.

“Установка коштує 15 мільйонів гривень та придбана в лізинг. Ми будемо економити кошти, адже процес вивезення та осушки мулу на сьогодні вартує 5 мільйонів гривень на рік. При цьому використовувалась вантажна техніка. Ця ж установка відділяє воду та видає відразу суху фракцію мулу, яку вивозять за межі очисних споруд на різні потреби, в тому числі використовують як добриво. Завдяки їй з процесу роботи очисних споруд ми виключаємо мулові карти. А вони на сьогодні є основним джерелом неприємних запахів, які утворюються внаслідок роботи очисних споруд. Тому виключивши мулові карти, ми вирішимо питання неприємних запахів”, - сказав міський голова.

 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)