1. Головна
  2. Оперативна інформація

Оперативна інформація станом на 18 годину

Оперативна інформація станом на 18:00

Шановні лучани, шановні жителі нашої громади!

Ситуація в місті контрольована, день у нашій громаді пройшов спокійно, всі служби, підприємства, установи та організації, які забезпечують поточну життєдіяльність виконують свою роботу, транспорт вже традиційно ходить в режимі вихідного дня.

Сьогодні безпосередньо приступили до встановлення нових сирен систем оповіщення, одна така сирена вже встановлена в мікрорайоні ЛПЗ, її зараз підключають до системи сповіщення. Також продовжується встановлення такої сирени в мікрорайоні Палацу урочистих подій і ще одна буде встановлена в мікрорайоні вулиці Дубнівської. Також ремонтують старі сирени та доставляють інші менш потужні сирени в інших мікрорайонах, щоб покрити максимальну кількість території нашої громади системою оповіщення.

Нагадую, що вчора відбулась сесія Луцької міської ради, в межах якої збільшено видатки на програму тероборони та цивільного захисту. Ці кошти будуть використані для того, щоб допомагати теробороні закуповувати пальне, засоби захисту, на харчування та багато-багато інших потреб, які сьогодні є для тероборони, для наших військових нагальними. Разом з тим, нагадую, що діє наш центр допомоги теробороні в Драмтеатрі, де працюють десятки наших працівників, допомагають сотні волонтерів. Сотні людей відвідують цей центр, приносять допомогу. Я щиро вдячний усім, хто там працює та усім, хто допомагає: і нашим працівникам, і волонтерам, і величезній кількості людей, які сьогодні згуртувались і допомагають тим, хто оберігає наш спокій, тим, хто обороняє місто, нашу область, тим, хто забезпечує безпеку на вулицях нашого міста та наших сіл.

Також ми отримуємо велику кількість міжнародної допомоги від наших друзів з Польщі, Литви, Німеччини та інших країн. Величезна кількість допомоги, вона вся надходить до нас, а потім, відповідно, розподіляється за потребами чи то тероборони, чи то Збройні Сили України, чи то гуманітарна допомога в інших містах і так далі.

Вже сьогодні також придбано чималу кількість продуктів харчування на випадок виникнення у нашому місті гуманітарної катастрофи. Я знаходжуся на постійному контакті з іншими міськими головами і сьогодні, на превеликий жаль, мер Херсона пише, що місто фактично знаходиться в стані гуманітарної катастрофи. Міський голова Маріуполя також повідомляє, що місто знаходиться в стані гуманітарної катастрофи: відсутня вода, відсутня електроенергія, завершуються продукти харчування та вода. Для того, щоб ми не опинились в такому стані, ми маємо забезпечити мінімальну кількість продуктів та води для того, щоб ми могли протриматись певний період часу. Щоб ті верстви населення, які не забезпечили себе на даний момент та не подбали про запас, ми могли їм видати ті чи інші продукти харчування.

Звертаюся до власників готелів, хостелів, будинків, куди поселяєте людей, що прибувають до нас з інших областей там, де йдуть гострі бойові дії, будь ласка переконливо прошу відключіть російське пропагандистське телебачення на ваших супутниках та телевізорах, які знаходяться у номерах готелів, будинках і так далі. Сьогодні нам треба повністю очиститись від цієї пропаганди і навіть не допускати того, щоб у нашому місті транслювались такі канали. Тим більше там, де приїздять люди зі Східних областей, тому що психологічна війна, війна спрямована на те, щоб посіяти паніку, переконати українців у тому, що Україна здасться, сьогодні це є важливою складовою цієї війни. Необхідно не допустити цього.

Іноді, дуже рідко виникають такі проблеми, коли люди повідомляють, що зазвучала сирена системи оповіщення, вони приходять в укриття, а укриття зачинені. Звертаюся ще раз до власників укриттів усіх форм: будь ласка необхідно, ви зобов’язані законом укриття тримати відкритими під час того, як система оповіщення працює. Завтра ще раз по тих укриттях, по яких надходять скарги, буде проведена перевірка департаментом муніципальної варти спільно з відділом цивільного захисту нашої міської ради. Переконливо вас прошу залишати відкритими укриття на час роботи системи оповіщення, бо від цього залежить життя та здоров’я людей.

На превеликий жаль, є в нашій громаді лежачі люди, яких покинули родичі та виїхали в інші області та за кордон і сьогодні ці люди покинуті напризволяще. Сусіди цих людей нам телефонують і ми створили таке відділення паліативної допомоги, де ми будемо доглядати за цими людьми, тому що в сьогоднішніх умовах ходити до них додому, є складно. Ми будемо допомагати цим людям, яких, на превеликий жаль, покинули їхні родичі та доглядачі і поїхали в іншу область чи іншу країну. Ми не маємо права сьогодні залишити в біді жодного жителя нашої громади.

Віримо в нашу перемогу, віримо в Господа, сподіваємось, що вечір та ніч у нашій громаді на Волині пройде спокійно. Молимося до Господа, щоб в Україні було якомога менше жертв під час бойових дій і будемо на зв’язку.