1. Головна
  2. Оперативна інформація

Під час позачергового засідання 72-ї сесії міської ради депутати прийняли низку рішень щодо боротьби з коронавірусом COVID-19

Сьогодні під час позачергового засідання 72-ї сесії міської ради депутати прийняли рішення виділити кошти на придбання апаратів штучної вентиляції легень, експрес тестів, засобів захисту та дезінфекції.

Директор департаменту фінансів та бюджету Лілія Єлова зауважила, що кошти виділять управлінню охорони здоров’я та будуть направлені на придбання обладнання та засобів захисту.

“3,2 млн грн перерахують КП “Луцька міська клінічна лікарня” на закупівлю чотирьох апаратів штучної вентиляції легень та 525 тис грн на придбання концентраторів кисню. Окрім того, 2,135 млн грн виділять усім міським закладам охорони здоров’я на придбання засобів дезінфекції, засобів захисту, вірусобактеріальних фільтрів та експрес тестів”, - повідомила Лілія Єлова.

На 2,5 млн грн депутати вирішили зменшити видатки управлінню капітального будівництва на капітальний ремонт нежитлового приміщення з амбулаторією загальної практики сімейної медицини вул. Привокзальна, 13 та поточні видатки департаменту житлово-комунального господарства на зимове утримання доріг в сумі 3,36 млн грн. Тим часом обсяг резервного фонду бюджету депутати збільшили на 6,434 млн грн за рахунок зменшення видатків департаменту житлово-комунального господарства на капітальний ремонт доріг.

Лілія Єлова також сказала, що на засіданні постійної комісії з питань планування, соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів прийнято рішення виділити 1 млн грн на матеріальну допомогу лікарям, які будуть залучені до роботи по запобіганню коронавірусу.

Виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт наголосив, що депутати повинні показувати громадянам приклад. “Ми повинні розуміти, яка нині складна ситуація та небезпека перед людьми. Ми сьогодні хочемо сказати громаді, що самоізоляція — найефективніший спосіб уберегтися від захворювання на коронавірус COVID-19. Не заразитися самому та не заразити інших. Якщо хтось це ігнорує, то ставить під загрозу життя та здоров’я багатьох сотень та тисяч наших співмешканців. Не має іншого ефективного методу, який дає результат. Сьогодні в європейських країнах немає жодної людини на вулиці. Їх біда примусила на це піти. Не та сьогодні сесія, щоб ми з вами жартували. Подивіться скільки людей гуляє в місті. Хто дасть гарантію, що серед них немає носія коронавірусу? Сьогодні у нас маса людей повертається з-за кордону. Вісім чоловік з Італії та п’ятнадцять з Польщі сьогодні стають на облік в міському центрі зайнятості. Вони гуляють містом. Давайте будемо серйознішими”.

Під час засідання сесії депутати також ухвалили рішення, яким надали право виконавчому комітету на ліквідацію поширення коронавірусу проводити перерозподіл коштів на суму не більше 10 млн грн.

Лілія Єлова також зазначила, що під час карантину в місті буде закрита велика кількість підприємств, установ та організацій, тому не матимуть можливості здійснювати платежі до бюджету міста. У зв’язку з цим, міська рада пропонує департаменту фінансів та бюджету спільно з Державною фіскальною службою підготувати та подати на розгляд чергової сесії проєкти рішень щодо зменшення податкового навантаження на суб’єктів підприємницької діяльності, які зазнають збитків під час тимчасового зупинення роботи під час карантину.

Депутат Андрій Козюра запропонував доповнити даний проєкт рішення, доручивши виконувачу повноважень міського голови, секретарю міської ради підготувати звернення до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо запровадження податкових канікул на період дії карантину в державі.

У свою чергу, депутат Ігор Поліщук зазначив, що зупинка багатьох підприємств, установ та організацій нанесе серйозний удар по бюджету міста. “Ми повинні розуміти, що якщо сьогодні не підтримаємо бізнес, то вони його можуть просто втратити. Ми мусимо підтримати бізнес та зменшити податкове навантаження тим, хто буде зачинятися у зв’язку з карантином, аби вони змогли протриматися на плаву і після завершення карантину продовжити свою діяльність, продовжити надавати людям робочі місця та продовжити сплачувати податки”.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)