1. Головна
  2. Оперативна інформація

З 16 березня у Луцьку припиняє роботу більшість закладів загального користування незалежно від форм власності

Рішення про тимчасове зупинення роботи об’єктів загального користування, розташованих у м. Луцьку та населених пунктах Прилуцького старостинського округу, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19 сьогодні ухвалили депутати на позачерговій сесії міської ради. Так, рішення передбачає тимчасове зупинення роботи з 16 березня 2020 року до закінчення карантину наступних об’єктів загального користування незалежно від форми власності та підпорядкування, розташованих у Луцьку та населених пунктах Прилуцького старостинського округу:

кінотеатрів, театрів, музеїв, галерей, бібліотек та інших культурних

і розважальних закладів;

дитячих розважальних центрів та клубів, майданчиків, у тому числі спортивних та зоопарку;

фітнес-клубів, тренажерних залів, басейнів, спортивних майданчиків та стадіонів;

усіх магазинів, крім продуктових та аптек;

торговельно-розважальних центрів, та нічних клубів;

ринків, ярмарків та інших місць масової торгівлі;

ресторанів, закладів громадського харчування (крім роботи з доставки їжі), барів, клубів, кафе, дискотек, пабів;

закладів побутового обслуговування, а саме салонів краси, саун та лазень, косметологічних кабінетів, кабінетів масажів, перукарень, тату салонів та інше;

стоматологічних кабінетів усіх форм власності, за вийнятком КП “Луцька міська клінічна стоматологічна поліклініка”.

Заборонити вуличні концерти та виступи вуличних музикантів.

Також рекомендовано закриття підприємств, установ, організацій міста, а у разі неможливості їх закриття через безперервний виробничий цикл, дозволити їх роботу під особисту відповідальність керівника.

Рішенням продовжено призупинення навчання у закладах загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, та заняття у спортивних школах, секціях, гуртках, курсах тощо та рекомендувати призупинити навчання керівникам закладів професійної (професійно-технічної) освіти та вищих навчальних закладів усіх форм власності.

Власникам торгівельних закладів, банків, поштових відділень та інших закладів забезпечити за допомогою розмітки в касовій зоні, та у разі необхідності на вході, між людьми в черзі відстань 1,5 метри, а також встановлення дезінфекторів для обробки продуктових корзин і візків. Кожному відвідувачу рекомендовано одноразові рукавички, у разі неможливості забезпечити дезинфікатори на вході, здійснювати регулярне прибирання та дезинфікацію приміщень.

 

Керівництву КП “Луцька міська клінічна лікарня” доручено тимчасово призупинити планову госпіталізацію до окремого рішення. Керівникам центрів первинної медичної допомоги міста, КП “Луцька міська дитяча поліклініка” змістити акценти роботи сімейних лікарів, педіатрів по прийому громадян з ознаками респіраторних захворювань з поліклінік до відвідування їх вдома та комунікацію через засоби зв’язку (телефони).

Керівників КП «Луцька міська клінічна лікарня, КП «Луцький клінічний пологовий будинок», КП «Луцька міська дитяча поліклініка», центри первинної медичної допомоги, КП “Луцька міська стоматологічна поліклініка” зобов’язано додатково закупити експрес-тести на коронавірус COVID‑19, засоби індивідуального захисту, дезінфікуючі засоби, захисні костюми, кисневі концентратори, апарати штучної вентиляції легень.

Керівників закладів, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, а також інших суб'єктів підприємницької діяльності попереджено про персональну відповідальність за невиконання цього рішення згідно з чинним законодавством України.

"Питання про припинення руху громадського транспорту перебуває на стадії вивчення і у разі необхідності може бути прийняте найближчим часом. Як бачимо, перед нами серйозна небезпека і величезна відповідальність, тож будемо діяти рішуче. Закликаємо максимально обмежити пересування містом”, - зазначив виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт.

Здійснювати щоденний моніторинг цін в аптеках, -такий пункт до рішення запропонував внести депутат Ігор Поліщук. А ще - затвердити норматив знаходження у всіх закладах, що здійснюють торгівлю, одного відвідувача на площі не менше 15 кв.м. Свої запитання та пропозиції озвучували депутати Микола Собуцький, Борис Смаль, Юлія Дацюк, Андрій Козюра.

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)