1. Головна
  2. Оперативна інформація

Під час виборів народних депутатів України в Луцьку працюватимуть 83 виборчі дільниці

   28 жовтня 2012 року в Україні відбудуться парламентські вибори. У зв’язку з цим в Палаці культури відбулася розширена нарада з питань забезпечення роботи дільничих виборчих комісій та підготовки приміщень для голосування за участю міського голови Миколи Романюка та його заступника, керуючого справами виконкому Юрія Вербича.

   Микола Романюк розпочав зустріч словами: «Розуміючи важливість цієї  загальнодержавної справи, маємо докласти всіх зусиль для того, щоб вибори народних депутатів відбулися в місті Луцьку на належному рівні». Також зазначив, що згідно Закону України “Про вибори народних депутатів України”, Центральною виборчою комісією вперше здійснено утворення виборчих дільниць на постійній основі. Луцьк  увійшов до 22 виборчого округу. В місті створено 82 виборчі дільниці на постійній основі, з них: 73 – звичайних та 9 спеціальних. На час проведення виборів буде сформовано ще одну виборчу дільницю на тимчасовій основі у Луцькому слідчому ізоляторі управління Державної Пенітенціарної служби України у Волинській області. Таким чином, в Луцьку під час виборів народних депутатів України працюватимуть 83 виборчі дільниці.

   Міський голова нагадав присутнім, що 15 травня було видане  розпорядження №245 “Про сприяння у підготовці до проведення виборів народних депутатів України”, яким призначено представників виконавчих органів Луцької міської ради, комунальних підприємств, закладів відповідальними за здійснення контролю за належним матеріально-технічним забезпеченням виборчих дільниць, розташованих на території міста. Відповідальним працівникам необхідно вивчити стан матеріально-технічного забезпечення виборчих дільниць для проведення голосування 28 жовтня 2012 року, проаналізувати потребу у забезпеченні засобами зв’язку і поінформувати відділ організаційної роботи міської ради про виконану роботу.

   «Мета нашої сьогоднішньої зустрічі, - наголосив Микола Романюк, - визначити завдання щодо забезпечення нормального функціонування виборчих дільниць під час виборчого процесу. Координувати роботу з підготовки до виборів народних депутатів України буде заступник міського голови, керуючий справами виконкому Юрій Вербич».

   У свою чергу  Юрій Вербич зазначив, що станом на 24 травня 2012 року налічується 157 475 виборців. Створено 2 нові звичайні виборчі дільниці (в районі ДПЗ та 33-го кварталу), що викликане необхідністю дотримання норми Закону України “Про вибори народних депутатів” щодо чисельності виборців, яка не повинна перевищувати 2,5 тисячі. У Луцьку налічувалось 20 виборчих дільниць із перевищенням допустимої норми. В ході роботи щодо формування дільниць з чисельністю у допустимих межах на 29 дільницях проведено зміни. Вперше в  школах №№ 21, 24 та 26 працюватимуть по дві виборчі дільниці.

   Всього у місті 68 великих звичайних виборчих дільниць (від 1,5 до 2,5 тисячі виборців), 4 — середні (від 500 до 1,5 тисячі) та 1 мала  (до 500 виборців); серед спеціальних дільниць на постійній основі — 1 середня та 8 малих.

   «Таким чином, кількість дільниць збільшена, функціонувати вони мають відтепер на постійній основі, - звернувся до присутніх заступник міського голови, керуючий справами виконкому. -  До виборів народних депутатів залишається все менше часу, а тому сьогодні хочу ще раз нагадати вимоги до приміщень дільничних виборчих комісій та скоординувати наші зусилля щодо забезпечення належного їх функціонування».  За його словами, Центральна виборча комісія визначила вимоги до приміщень дільничних та окружних виборчих комісій, норми забезпечення їх обладнанням, інвентарем та оргтехнікою, види послуг, які виборчі комісії можуть закуповувати за рахунок коштів Державного бюджету України. Юрій Вербич попросив відповідальних за здійснення контролю за належним матеріально-технічним забезпеченням виборчих дільниць зібрати, уточнити контакту інформацію про осіб, які в закладах та установах, де утворено виборчі дільниці, будуть безпосередньо займатись питаннями підготовки до виборів.

   Доповідач зазначив, що незмінною залишається норма щодо площ приміщень для роботи комісій та для голосування, забезпечення приміщення комісії однією телефонною лінією, розміщення кабінок для голосування, наявність кабінки для голосування громадян з обмеженими фізичними можливостями, норма відкритого доступу на спеціальних виборчих дільницях для членів комісій та осіб, які мають право бути присутніми в приміщенні для голосування. Обов’язковими є наявність: Державного Прапора України, сейфу або металевої шафи для зберігання виборчої документації, аварійного освітлення, медичної аптечки, засобів протипожежної безпеки, стенду для розміщення офіційних матеріалів та ін.

   Юрій Вербич повідомив про те, що не вистачає 162 великих виборчих скриньки, але ЦВК компенсує цю нестачу.

   «Шановні керівники установ, де утворено виборчі дільниці, закликаю вас до тісної співпраці з представниками виконавчих органів.   Відповідальні, що будуть здійснювати контроль за ходом підготовки виборчих дільниць, — це керівники структурних підрозділів виконавчого комітету або їх заступники. Тому вони зможуть не тільки визначити проблемні моменти, а й сприяти їх  вирішенню. Щиро сподіваюсь на вашу тісну співпрацю та порозуміння. Маємо ще достатньо часу, аби здійснити підготовку та забезпечити належний рівень організації виборчого процесу для проведення виборів 28 жовтня 2012 року. Будьмо сумлінними, відповідальними та наполегливими», - такими словами заступник міського голови, керуючий справами виконкому  завершив свій виступ.

   Міський голова Микола Романюк у своєму коментарі зазначив, що виборчі дільниці будуть забезпечені всім необхідним, що належить до компетенції міської ради, зокрема, за кошти міського бюджету закуповується 20 комп’ютерів для виборчих дільниць.

 

   Відділ інформаційної роботи міської ради

  (777904, 777946, 720665)