Про забезпечення життєдіяльності міста Луцька в умовах аномального похолодання в період з 28 січня до 12 лютого 2012 року
Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Юрій Кирилюк на оперативній нараді зазначив, що в цілому завдяки злагодженій роботі усіх комунальних служб, установ, організацій та підприємств вдалось забезпечити належне функціонування та життєдіяльність міста в умовах аномального зниження температури.
Департаментом житлово-комунального господарства Луцької міської ради, житлово-експлуатаційними підприємствами під час експлуатації житлового фонду в зимовий період посилено контроль по перевірці житлових будинків. Періодично перевірялись підвали і горища на предмет відсутності пожежо-небезпечних предметів та сторонніх осіб.
Завдяки вжитим попереджувальним заходам великих аварійних ситуацій не виникало.
Управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Луцької міської ради спільно із управлінням МНС України у Волинській області в районі залізничної станції м. Луцька розгорнуто пункт обігріву та гарячого харчування громадян. Послугами вказаного пункту скористалось 2780 громадян.
Управлінням розвитку підприємництва та реклами Луцької міської ради організовано збір продуктів харчування для приготування їжі в пункті обігріву МНС. Благодійну допомогу надавали торгівельні підприємства міста та приватні підприємці (Луцька філія ДП «Гарантія-Маркет» (супермаркет «Фуршет»), ТзОВ «Агро-Р» (мережа магазинів «Наш край»), ПП «Торговий альянс», супермаркет «Сільпо» (ТзОВ «Фоззі-фуд»).
Персоналом міського відділу УМВС України у Волинській області проводиться посилене патрулювання вулиць міста (в тому числі у нічний час) з метою виявлення осіб, які потребують допомоги в результаті переохолодження. Всього виявлено та направлено на пункти обігріву і гарячого харчування 165 осіб.
Начальник управління охорони здоров’я міської ради Федір Кошель зауважив, що за період з 28 січня по 12 лютого 2012 року у травмпункт міської клінічної лікарні звернулось 516 чол. З них 12 з приводу обморожень, (5 госпіталізовано, а для 7-ми з легким ступенем обмороження рекомендовано амбулаторне лікування). Випадків замерзання громадян в місті не було. Із 516 травмованих звернулося: з переломами 148 чол. (із них вуличних 115), з укусами собак 18, в стані алкогольного сп'яніння 21.
За цей час на СШМД поступило 2316 викликів. З них з приводу обморожень та переохолоджень 9 чол., які доставлено в травмпункт та приймальне відділення міської клінічної лікарні.
Директор департаменту соціальної політики Лариса Боярин наголосила, що у зв'язку з погіршенням погодних умов та різким зниженням температури з метою запобігання замерзанню та переохолодженню соціально вразливої категорії населення міста територіальним центром було зобов'язано соціальних робітників щоденно відвідувати підопічних, які проживають у приватному секторі, в тому числі і у вихідні дні. Таких громадян на обліку в терцентрі 148. Їм надаються такі послуги як доставка продуктів харчування та медикаментів, приготування їжі або доставка гарячих обідів з їдальні терцентру, розпалювання печей, відкидання снігу та інші.
Одиноких, малозабезпечених мешканців міста, які опалюють свої помешкання твердим паливом, на осінньо-зимовий період забезпечено торфобрикетом, а також дровами.
В територіальному центрі створено та постійно поповнюється банк зимового одягу та інших теплих речей. За період з 27 січня по 10 лютого з кімнати дарованих речей надано допомогу теплими речами 162 громадянам. Також теплі речі доставлено працівниками терцентру в пункти обігріву.
Необхідно також відзначити, що на виконання заходів із запобігання замерзанню та переохолодженню громадян в зимовий період у місті Луцьку до вказаної роботи залучені громадські та благодійні організації міста.
Волонтери ВОБФ «Переображення» здійснюють піше патрулювання вулицями міста з метою виявлення бездомних осіб та надання необхідної їм допомоги.
Директор Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан зауважила, що на обліку сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, станом на 13.02.2012 року перебуває 244 сім’ї, в якій виховується 468 дітей, 13 сімей (в них 34 дитини) знаходяться під соціальним супроводом. До сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, – посилена увага Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, особливо у період пониження температури повітря та попередження надзвичайних ситуацій. Серед першочергових завдань соціальних працівників – дії, спрямовані на захист прав та інтересів дітей, які ростуть у таких кризових сім’ях.
У зв’язку з несприятливими погодними умовами за останні 10 днів центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено 7 рейдів перевірки житлово-побутових умов проживання 98 сімей.
Загалом, проведено 175 соціальних інспектувань проблемних сімей, в яких виховується 262 малолітніх дітей. З них, 58 сімей багатодітних, які виховують 207 дітей.
За цей період було виявлено 7 сімей (в них - 16 дітей) та поставлено на облік сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
12 сімей, за поданням Центру, забезпечено дровами від комунального КП «Зелене господарство».
26 сім’ям були надані продуктові набори.
158 сімей отримали допомогу теплим одягом в Кабінеті екстреної допомоги, який діє при міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. До слова, функціонування кабінету, а також забезпечення продуктами сімей, можливе завдяки Волинському представництву благодійного фонду «Дитяча місія. Україна».
Микола Романюк подякував керівникам усіх служб за злагоджену роботу у період значного зниження температур.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)