1. Головна
  2. Оперативна інформація

ПРОЄКТ «КУЛЬТУРА ЛУЦЬКА. ВІДОМІ ЛЮДИ: Володимир ЛИС»

ПРОЄКТ «КУЛЬТУРА ЛУЦЬКА. ВІДОМІ ЛЮДИ: Володимир ЛИС»

26 жовтня – день народження у Володимира Савовича ЛИСА – українського письменника, драматурга, журналіста.

Вітаємо щиро, шановного Володимира Савовича! Зичимо міцного здоров’я, нескінченного натхнення і нових здобутків у творчій праці, стабільного добробуту та благополуччя!

 

Довідка: Володимир ЛИС - член Національної спілки письменників України з 2004 року та Асоціації українських письменників з 2002 року. Видав понад два десятки книг, у тому числі - вісімнадцять романів. Шлях до прози розпочався з перемоги в республіканському конкурсі на кращий твір про молодь за повість «Там, за порогом». Окрім романів-призерів конкурсів «Романа» (2001), «Маска» (2002), «Острів Сильвестра» (2008), вийшли друком твори: «Графиня» (2010), що поєднує різні часові пласти, «Соло для Соломії» (2013), «Країна гіркої ніжності» (2015), побудовані навколо жіночих образів, книга з серії «Життя видатних дітей» (від Сократа і Данила Галицького до сестер Бронте). У 1970–1980-і роки дебютував як драматург. П’єси ставилися на сценах театрів України, на Українському радіо, а п’єси для дітей «Квітка з чарівної рукавички» і «Господар нашого двору» – у Волинському облмуздрамтеатрі імені Т.Г. Шевченка, у Волинському обласному театрі ляльок. Комедію «Одруження Козюлькіна» поставив театр-студія Волинського Національного університету імені Лесі Українки «Синій птах». Переможець багатьох журналістських конкурсів, в тому числі – «Любіть Україну», «Професіонал». За перемогу у Міжнародному конкурсі матеріалів на політичні і військові теми нагороджений поїздкою у штаб-квартиру НАТО. Визнавався «Людиною року Волинського краю» у номінації «Професіонал року», кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, нагороджений Грамотою Верховної Ради України.

Лауреат обласної літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського, Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди, літературно-мистецької премії імені Олеся Гончара. Переможець Всеукраїнського конкурсу радіоп’єс (І премія за п’єсу «Полювання на брата»). Тричі лауреат Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» (2000, 2001, 2003), володар Гран-прі цього ж конкурсу за роман «Острів Сильвестра» (2008) , володар премії «Гранд-Коронація» за роман «Століття Якова» (2010). За «Століттям Якова» телестудія «1+1» зняла чотирисерійний телефільм, а Волинський обласний музично-драматичний театр імені Т.Шевченка поставив спектакль «Століття Якова. Перше кохання». «Століття Якова» – це історія поліського селянина в круговороті 20 століття. Роман увійшов у п’ятірку фіналістів Книги року Бі-Бі-Сі 2010 та набув ще більшої популярності після екранізації 2016, за рік його тиражі досягли 60 тисяч.

 

Департамент культури