1. Головна
  2. Оперативна інформація

Визначено зони дії мережі прокату електросамокатів

Концепція сервісу полягає у вільному шерінгу електросамокатів. Також шерінг електросамокатів стає невід’ємною частиною сучасного міста, що слугує не лише розвагою, а й засобом пересування.

Наразі розміщені електросамокати на наступних локаціях міста Луцька:

- проспект Василя Мойсея, 2;

- Театральний майдан;

- вулиця Лесі Українки, 67;

- вулиця Лесі Українки, 6;

- проспект Волі 13.

Карта дії додається.

 

Алгоритм роботи сервісу наступний: користувач встановлює мобільний додаток, бере вільний самокат в користування та по завершенню поїздки залишає його в межах зони покриття сервісу, яка визначена в мобільному додатку VZHOOH (вжух), так, щоб самокат не заважав перехожим та іншим транспортним засобам, а також був доступним для користування іншим. Контроль здійснюється через мобільний додаток, супутник та фото розміщення самокату після кожної поїздки.

Задля безпеки та якості сервісу:

- діє обмеження швидкості електросамокатів не більше, ніж 20 км/год;

- кожен користувач сервісу, його життя, здоров’я і відповідальність перед третіми особами є застрахованими;

- з метою ідентифікації самокатів та користувача, який ним керує, розміщено ідентифікаційні номери на рульовій трубці всіх електросамокатів;

- 24/7 моніторинг ситуації та оперативне реагування в разі тих чи інших відхилень від правил користування сервісом.

Це рішення є екологічною альтернативою іншим видам транспортних засобів. Переваги для міста полягають в наступному: екологічність, сучасність, інвестиційна привабливість, комфортність переміщень, надходження до бюджету.

Бізнес шерінгу електросамокатів розпочав своє існування в 2017 році в США та активно поширився в Європі, в тому числі й в Україні. Не перший рік успішно функціонує в Києві, Дніпрі, Львові, Харкові, Одесі, Вінниці, Тернополі, Житомирі, Івано-Франківську і продовжує поширюватись на інші міста.

 

Департамент економічної політики