1. Головна
  2. Оперативна інформація

Семінар «Ризики нелегальної трудової міграції»

Семінар «Ризики нелегальної трудової міграції»

Для безробітних Луцького міського центру зайнятості проведено семінар «Ризики нелегальної трудової міграції» за участю представника Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Олени Янковської.

На семінарі основну увагу присутніх зосередили на умовах легального працевлаштування, навіть якщо працевлаштування буде в іншій країні. Наголосили, що міграційні потоки набувають глобальних масштабів. Сприятливі умови для цього забезпечують розвиток транспортного сполучення і засобів комунікації, дедалі більша відкритість кордонів та інші явища глобалізації, що роблять подорожі менш ризикованими, а перебування за межами батьківщини більш безпечним. Під час спілкування представниця Пенсійного фонду розповіла про основні аспекти пенсійного законодавства, умови укладення договорів добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, можливості здійснення контролю за нарахованою заробітною платою через веб - портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Фахівець служби зайнятості звернула увагу присутніх на тому, що нелегальна праця несе в собі найбільший ризик стати жертвою трудової експлуатації. І перед прийняттям такого рішення варто усвідомлювати, що втрачає людина, приймаючи рішення про трудову міграцію, а тим більше нелегальну? Офіційне працевлаштування є, в першу чергу, гарантією соціального захисту працівників.

На завершення семінару присутнім надано вичерпні відповіді на запитання, які їх цікавили.

 

Луцький міський центр зайнятості, 247377