1. Головна
  2. Оперативна інформація

Луцьк у 2019-му: щодня робимо наше місто комфортнішим

Луцьк у 2019-му: щодня робимо наше місто комфортнішим

Луцьк місто затишку та комфорту

Розпочинаємо серію матеріалів про зроблене у 2019 році. Минулий рік був непростим. Але нам вдалося чимало. Від ремонту доріг - до проведення престижних змагань міжнародного рівня.

Дякуємо усім, хто створює добробут, кожному лучанину, хто дбає про свій двір, свою вулицю, своє місто.

Разом — ми сильна громада.

Разом щодня робимо наше місто комфортнішим.

 

Луцьк у 2019-му

Житлово-комунальне господарство

 

Щодня робимо наше місто комфортнішим

На підтвердження цих слів - результати дослідження якості муніципального управління, яке нещодавно було проведене соціологічною групою “Рейтинг” на замовлення Міжнародного республіканського інституту. У нім Луцьк - на другій сходинці. І це - заслуга кожного, хто своєю працею робить вклад у розвиток нашого міста.

Покращення умов дорожнього руху для його учасників — як водіїв, так і пішоходів - в пріоритеті роботи міської влади щороку. Тож і в минулому, 2019-му, на основі комплексного вивчення стану вулично-дорожньої мережі Луцька, здійснювались капітальні та поточні ремонти.

Зокрема, завершили роботи з капітального ремонту вул. Пушкіна, Ковельської та Героїв Крут, тротуарів на вул. Винниченка, мосту через р. Стир на вул. Ковельській, здійснили капітальний ремонт вул. Паркової, перехрестя вул. Ківерцівська та Карпенка-Карого, частково відремонтували тротуар на пр-ті Волі та інші об’єкти.

 
 

Міст через річку Стир на вулиці Ковельській з’єднує центральну частину міста з прилеглими населеними пунктами в напрямку Ковеля та Володимира-Волинського. Щодня тут проїжджає не одна тисяча автівок, тож виникла невідкладна потреба його капітально відремонтувати. Адже він був у аварійному стані, і десятиліттями капітального ремонту тут не проводили. Минулого року здійснили комплекс робіт: зробили деформаційні шви, повністю замінили основу, встелили новий асфальт, встановили огорожу та бетонні відбійники, а для зручності пішоходів — комфортний тротуар. На виконані роботи будівельна організація дає 10 років гарантії.

 
 
 

Повністю змінив свій вигляд донедавна один з найнебезпечніших перетин автошляхів міста — перехрестя вул. Ківерцівська - Карпенка-Карого. Щоб розвантажити дорогу, підрядники розширили проїзну частину, а також повністю замінили водопровідну мережу та зливову каналізацію.

 
 
 

У рамках проєкту “Покращення безпеки транскордонної дорожньої інфраструктури Холма та Луцька” Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 Європейського інструменту сусідства та партнерства проводиться капітальний ремонт вул. Рівненської (на ділянці від Задворецької до Купріна). У 2019 році тут відремонтовано мережу зливової каналізації, покладено вирівнювальний шар асфальтобетону на проїзній частині, влаштовано тротуар та велосипедну доріжку, облаштовується покриття на зупинках громадського транспорту. А ще встановили нове сучасне та економне освітлення. Замість старих та неефективних ламп розжарювання, яскраво світить енергоощадне LED-освітлення (встановлено 376 LED-ліхтарів).

 
 
 
 
 

Капітально відремонтували вулицю Паркову. Зробили проїжджу частину та тротуари.

Велику увагу у 2019 році приділено ремонту вулиць та провулків у приватному секторі міста. Щебеневим покриттям та бітумним напівпросочуванням зроблено 34 дороги. Зокрема, вул. Весела, Гнатюка, Офіцерська та ін.

 
 

Для зручності пішоходів відремонтовано тротуари, зокрема, на вул. Гулака-Артемовського, Глушець, частково на пр-ті Волі та перехресті Дубнівська — Карпенка-Карого.

 
 
 
 

Для комфортного проживання лучан здійснюють сучасні ремонти і на прибудинкових територіях. У 2019-му їх капітально оновлювали, враховуючи усі побажання мешканців: від вкладеної бруківки на нових паркомісцях до системи LED-освітлення дворів. Минулоріч завершено капітальний ремонт дворів: на вул. Ковельській, 62, 64, вул. Шопена, 13, 15, пр-ті Соборності, 35, 37а, 37б, пр-ті Волі, 3, 5, 7, пр-ті Волі, 8, 8а, вул. Привокзальній, 1, 3, вул. Львівській, 63, 63а, вул. Привокзальній, 7, 9 та пр-ті Грушевського, 26, вул. Чекаліна, 11, пр-ті Перемоги, 21, вул. Степана Бандери, 15, 17, 19. Проведено поточний ремонт п'яти прибудинкових територій.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Значна увага приділяється підвищенню безпеки руху на вулично-дорожній мережі міста. Зокрема, встановлено турнікетне огородження із оцинкованої сталі на вул. Дубнівська (ЗОШ № 7), вул. Кравчука (ЗОШ №21 та ТЦ “Слон”), металевий турнікет на вул. Сенаторки Левчанівської, на вул. Чорновола (дитяча поліклініка), пр-ті Відродження (обласна дитяча та міська лікарні), пр-ті Соборності.

 

Влаштовано елементи примусового зниження швидкості транспортних засобів біля навчальних закладів на вул. Польовій, Писаревського, Федорова та Ветеранів.

 

Для кращої видимості пішоходів у темну пору доби зроблено додаткове освітлення на 12 пішохідних переходах: вул. Володимирська (МКБ), Ківерцівська – Стуса, Чернишевського (КП “Волинська обласна інфекційна лікарня та ЗОШ № 13), В’ячеслава Чорновола (КП “Луцька міська дитяча поліклініка”), Дубнівська – Героїв Крут, Дубнівська – Нікішева, Ковельська – Старицького, пр-т Волі – Словацького, пр-т Волі – Шопена; пр-т Волі (КП “Луцький центр первинної медичної допомоги № 1”); пр-т Волі – Київський майдан.

Виконано роботи з будівництва мережі зовнішнього освітлення на вул. Марка Вовчка (на ділянці від буд. № 21 до буд. № 33), Сєченова, пров. Вишківський, Героїв УПА (на ділянці від будинку № 76 до будинку № 76в), Кравчука (між будинками № 14, 15), Саперів (від Клима Савура, 6 до Огієнка, 9), вул. Кравчука (від просп. Соборності до Кравчука, буд. № 40), Кравчука (від будинку № 36 до будинку № 40), на заїздах до ЗОШ № 27 з вул. Липинського. Загалом встановлено нових та замінено на світлодіодні 100 світильників зовнішнього освітлення.

Реконструкцію мереж зовнішнього освітлення зроблено на вул. Трутовського, Мурашка, Ростислава Волошина, Вишенського, Вересая, Вериківського, Макарова, пішохідній доріжці від будинку № 27 на пр-ті Відродження до будинку № 12 на вул. Захарова, пішохідній доріжці від вул. Богдана Хмельницького до ДНЗ № 5, вул. Офіцерській, Грабовій,  Липовецькій, Ківерцівській (від будинку № 6 до будинку № 10), Гнатюка, В’ячеслава Чорновола, Клима Савура, Пушкіна. Загалом замінено 194 світильники зовнішнього освітлення на світлодіодні.

 
 
 

У весняно-літній період здійснювалися роботи з нанесення та поновлення дорожньої розмітки, встановлено 265 нових дорожніх знаків.

Протягом минулого року забезпечувалися й питання благоустрою міста. Зокрема, створювались зелені зони відпочинку, нові сквери, видалено 175 фаутних та аварійних дерев; здійснювалося косіння газонів, посадка квітів, формувальна обрізка та санітарне вирізування гілок в кронах дерев, висаджено саджанці дерев та кущів тощо.

 
 
 
 

У житлових будинках проведено капітальний ремонт 108-ми ліфтів у співфінансуванні з мешканцями будинків.

Капітально відремонтовано й 12 покрівель на будинках (вул. Кравчука, 8 – 4 під’їзд; вул. Кравчука, 34 А - 2 під’їзд; вул. Чорновола, 2а; вул.Загородня, 2а; вул. Яровиця, 2; пр. Соборності, 42 – 2,3 під’їзди; В.-Інтернаціоналістів, 2 - 1 під’їзд; вул.Кравчука, 32; пр.Соборності, 30а - 1 під’їзд; пр. Соборності, 32а - 4 під’їзд).

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)