Сьогодні лучани поклали квіти до братських могил та на меморіальному комплексі «Вічна Слава»

У цей день, 2 лютого, 68 років тому Луцьк звільнили від фашистських загарбників.
Імена героїв визвольної операції викарбувані на гранітних плитах меморіального комплексу «Вічна Слава» та на братських могилах.
Луцький міський голова Микола Романюк, його перший заступник Святослав Кравчук, секретар міської ради Григорій Пустовіт, депутат міської ради Тетяна Дементьєва, заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк та перший заступник голови обласної ради Юрій Лобач, ветерани, громадськість міста поклали квіти до пам’ятного знака «Невідомому солдату» та вшанували пам’ять визволителів Луцька.
В обласному театрі ляльок сьогодні відбудеться святковий концерт для ветеранів та жителів міста.
У ці дні про безсмертний подвиг розповідають також виставки в музеях та бібліотеках.
Довідково.
Визволення міста здійснили 1944 року під час Рівненсько-Луцької наступальної операції воїни 7-ої гвардійської кавалерійської дивізії 13-ої армії 1-го Українського фронту, які 1 лютого 1944 року одержали завдання наступати на Луцьк. У ніч на 1 лютого першими в місто ввійшли розвідники 27-го гвардійського кавалерійського полку. Згодом на місто почали наступ інші підрозділи 1-го гвардійського Житомирського кавалерійського корпусу під командуванням генерал-лейтенанта Віктора Баранова. На ранок 2 лютого кінногвардійці повністю очистили Луцьк від німецько-фашистських окупантів і на вежі старовинної фортеці встановили прапор 7-ої гвардійської кавалерійської дивізії.
Проте найголовніше було утримати місто від контратак фашистів. Ворог намагався повернути Луцьк як важливий стратегічний пункт. Для цього противник силами 175-ї, 143-ї угорських піхотних дивізій, а також кількох поліцейських полків і бойових груп СС із району Торчина 24 лютого перейшов у наступ на Луцьк. У результаті удару переважаючих сил ворога по обороні 121-ї стрілецької дивізії йому вдалося зайняти ряд населених пунктів біля Луцька, а також прорватися на східний берег Стиру північніше і південніше Луцька. Створилась загроза оточення міста. Тому командуючий 13-ою армією генерал Микола Пухов направив кіннотників у район Луцька. 25-го лютого друга гвардійська кавалерійська дивізія разом із 121-ою стрілецькою дивізією почали оборонні бої за утримання Луцька. У боях на підступах до міста воїни проявили високу стійкість і героїзм. Запекла битва розгорнулась на рубежах 181-ої стрілецької дивізії поблизу села Сирники.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)