Тарас Яковлев поінформував членів виконкому про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста за 2013 рік
Сьогодні члени виконавчого комітету зібралися на чергове засідання. У порядку денному було сім питань.
Першим - «Про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста на 2013 рік за підсумками року». Присутніх з цього питання поінформував заступник міського голови Тарас Яковлев. Він повідомив, що у 2013 році порівняно з попередніми роками забезпечувалась позитивна динаміка приросту обсягів реалізованої промислової продукції і становила 2,6 млрд грн, що становить більше чверті загальнообласних обсягів.
У розрахунку на одного жителя міста реалізовано промислової продукції на 12,1 тис. грн, (в області – 9,8 тис. грн).
Тарас Володимирович зазначив, що вагомий внесок у промисловість роблять публічні акціонерні товариства «СКФ Україна», «ВГП», «Теремно хліб», ДП «Автоскладальний завод №1», ПрАТ Спільне українсько-словацьке підприємство «Теріхем – Луцьк», ТзОВ «Луцька картонно – паперова фабрика», державне підприємство «Луцький ремонтний завод «Мотор», їм належить понад 70% загальноміського обсягу.
Підприємства міста у січні – листопаді експортували товарів на суму 247 млн дол. США, імпортували – на 570 млн дол., що відповідно на 5,1 % і 13,4 % більше, ніж у відповідному періоді 2012 р. Негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 323 млн дол. проти негативного 268 млн дол. у попередньому році.
За словами заступника міського голови, у січні–листопаді населення міста сплатило за житлово-комунальні послуги, враховуючи погашення боргів попередніх років, 239,5 млн грн, або на 7,4 % більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Рівень сплати становив 97,8 % до нарахованої суми.
Заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг на кінець листопада становила 56,9 млн грн, або 53 % загальної заборгованості в області. За січень–листопад вона збільшилась на 11,3 %. Середній термін заборгованості за всі послуги склав 2,6 місяця. Частка квартиронаймачів, які мали заборгованість три і більше місяців за вивезення побутових відходів становить 12,5 %, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 10,3 %, централізоване опалення та гаряче водопостачання – 9,3 %, газопостачання – 6,9 %, централізоване водопостачання та водовідведення – 2,4 %.
Крім того, у минулому році в бюджетній сфері, житловому секторі, промисловості та житлово-комунальному господарстві було впроваджено 58 енергозберігаючих заходів на загальну суму 11,8 млн грн. У підвищення енергоефективності у бюджетних закладах міста було інвестовано 5,4 млн грн, з яких 1,8 млн грн було виділено з міського бюджету.
Забезпечено виконання робіт з благоустрою міста на суму 22,5 млн грн.
На реалізацію Програми капітального ремонту житлового фонду міським бюджетом на 2013 рік передбачені кошти в сумі 5,9 млн грн, із них 1,2 млн грн на покриття кредиторської заборгованості 2012 року. За 2013 рік виконано робіт на суму 3,3 млн грн.
На виконання заходів, передбачених Програмою розвитку дорожнього господарства міста Луцька на 2011-2014 роки, за рік виконано робіт на суму 27,3 млн грн, зокрема, проведено капітальний ремонт 23-х вулиць і перехресть, поточний ремонт доріг міста на суму 3 млн грн, виконано ремонт 67-и вулиць.
Відремонтовано 22 прибудинкові території на загальну суму 6,2 млн грн, в т.ч. 11 – за кошти міського бюджету на суму 4,1 млн грн, 11 – за рахунок обласного бюджету на 2,1 млн грн.
Станом на 1 січня 2014 року сума заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах міста склала 3764,7 тис. грн.
У Луцьку під Центр надання адміністративних послуг реконструйоване окреме приміщення на вул. Лесі Українки, 35.
Тарас Яковлев зазначив, що у звітному періоді через ЦНАП надавалось 267 послуг, з них 168 послуг виконавчих органів міської ради, 51 дозвільна процедура, 10 послуг структурних підрозділів облдержадміністрації та 38 послуг територіальних органів центральних органів виконавчої влади.
Важливим інструментом фінансової підтримки проектів розвитку територій є Програма прикордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013». У рамках цієї Програми в місті протягом 2013-2015 років впроваджуватимуться 5 транскордонних проектів вартістю близько 22 млн грн, у тому числі один інфраструктурний з модернізації Луцького зоопарку на суму 15 млн грн. Всі проекти в стадії реалізації.
Забезпечення реалізації основних завдань Програми здійснювалось за рахунок впровадження та виконання 43-х міських цільових програм із загальною потребою фінансування 294,7 млн грн, з яких із бюджету міста - 219,7 млн грн, передбачено бюджетними призначеннями – 126,2 млн грн.
Заступник міського голови зазначив, що, на жаль, через не виконання бюджету не вдалося профінансувати усі програми у повному обсягу.
Заслухавши інформацію, питання виникли у члена виконавчого комітету Михайла Щура, який поцікавився, чи відновлюватимуть у 2014 році ті дороги і прибудинкові території, які через відсутність коштів не зробили у 2013.
На це питання дав відповідь директор департаменту ЖКГ Іван Кубіцький. Він зауважив, що в силу тих чи інших причин частину вулиць і дворів так і не змогли відремонтувати. Тож вони будуть включені до переліку робіт на 2014 рік.
Також Іван Кубіцький повідомив, що є ще одна прибудинкова територія, яку планували ремонтувати ще у 2012 році – це Арцеулова, 3, 5. За його словами, її ремонтуватимуть цьогоріч першочергово.
Підсумував розгляд питання перший заступник міського голови Святослав Кравчук. Він зауважив, що через низку причин усіх завдань, які були передбачені у Програмі економічного і соціального розвитку міста на 2013 рік, не вдалося реалізувати. Тому їх необхідно зробити цьогоріч.
Святослав Кравчук зазначив, що залишається заборгованість із заробітної плати на Луцькому підприємстві електротранспорту. Прийнято ряд управлінських рішень, і є надія на покращення ситуації на підприємстві. Також він висловив сподівання, що завдяки підтримці уряду вдасться придбати нові тролейбуси для ЛПЕ.
Звернув увагу перший заступник міського голови на зниження темпів залучення інвестицій у Луцьк. За його словами, суспільно-політична ситуація в країні не сприяє інвестиційній привабливості.
Значною проблемою Святослав Кравчук назвав заборгованість населення міста за надані житлово-комунальні послуги. Він зауважив, що у грудні місяці зросли борги в оплаті за водопостачання та опалення. За його словами, громадяни можуть бути невдоволені роботою житлово-комунальних підприємств, однак, скарг лучан на водопостачання та відсутність тепла у помешканнях не надходило. Тому він не розуміє, чому люди не палять.
Святослав Кравчук наголосив на необхідності посилення роботи з боржниками.
Попри негаразди, є позитивні зрушення. До таких, на думку першого заступника міського голови, належать активізація роботи з ремонту житлового фонду, відновлення прибудинкових територій, ремонт ЗОШ № 3 та 9 тощо.
Також він подякував народному депутату України Ігорю Палиці, благодійний фонд якого надає серйозну фінансову підтримку на соціально-культурний розвиток міста.
Святослав Кравчук зауважив, що завдяки спільним зусиллям працівників виконавчих органів міської ради, членів виконавчого комітету, депутатів вдалося досягнути хороших результатів.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)