1. Головна
  2. Оперативна інформація

У бібліотеці-філії № 3 організовано виставку-спогад до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

У бібліотеці-філії № 3 організовано виставку-спогад до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

З 13 по 17 грудня 2022 року архівний відділ Луцької міської ради спільно з бібліотекою-філією №3 для дорослих організували виставку-спогад, приурочену до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС під назвою: «Доля, пронизана Чорнобилем».

14 грудня Україна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме цього дня у 1986 році завершилося будівництво захисного саркофагу «Укриття» над зруйнованим четвертим енергоблоком.

Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня. В довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин, які нанесли непоправної шкоди навколишньому середовищу та здоров’ю людей. Понад 600 тисяч осіб ціною власного життя та здоров’я боролися з наслідками аварії, отримавши найвищі дози опромінення.

Пам’ятаймо про героїзм та самопожертву учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Саме їхніми зусиллями вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.

На виставці представлені копії архівних документів, фотодокументів, добірка книг та газетних публікацій, які знайомлять відвідувачів з хронікою подій, що стались на Чорнобильській атомній станції.

Запрошуємо лучан та гостей міста ознайомитись з документами виставки, що розташована в приміщенні Бібліотеки-філії для дорослих № 3, що на вул. Ковельській, 56.

 

 

Архівний відділ міської ради