У Луцьку будуть встановлюватися бордюри згідно визначених норм для інвалідів
Сьогодні у Палаці культури міста Луцька відбулося засідання комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста.
Голова комітету, перший заступник міського голови Святослав Кравчук поінформував про зміни у складі комітету, які відбулися відповідно до рішення виконавчого комітету. Ними передбачено ввести до складу комітету голову правління Волинської обласної громадської організації батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушення розвитку Олену Мельник.
«Спільними зусиллями нам вдалося змінити ставлення посадовців, які відповідають за певні напрямки роботи в місті, до людей, з вадами та проблеми зі здоров’ям. Вирішуючи проблеми лучан загалом, треба не забувати проблем і цієї категорії населення. Зокрема, члени комітету доклали чимало зусиль, щоб люди в інвалідних візках і матері з колясками могли проїхати вулицею Шевченка. Хоча повною мірою не вирішено питання транспортно-пішохідної доступності до приміщень УТОС на цій вулиці. Є ще певні проблеми зі світлофорним об’єктом, який би дав можливість людям безпечно перейти дорогу до їхнього офісу, потрібно врегулювати й рух транспорту. Цього року спробуємо вирішити ці питання хоча б на етапі створення проекту. Уже підготовлено лист, щоб сесія міської ради виділила кошти для пониження бордюрів на центральних вулицях міста. Вже визначено перелік вулиць і переходів, які треба зробити першочергово», – зазначив Святослав Кравчук.
Про забезпечення доступності у першому півріччі 2012 року доповідали представники управлінь містобудування та архітектури, транспорту та зв’язку, департаменту житлово-комунального господарства міської ради.
З початку 2012 року управлінням містобудування та архітектури при підготовці вихідних даних на проектування і містобудівних умов та обмежень на реконструкцію приміщень та капітальний ремонт вулиць міста були передбачені вимоги щодо обов’язкового влаштування нормативних пандусів на об’єктах будівництва та реконструкції, а також в напрямках пішохідних переходів.
Спільно з департаментом житлово-комунального господарства вивчалася ситуація щодо забезпечення комфортного та безпечного пересування інвалідів із вадами зору в районі Волинської обласної інфекційної лікарні на вул. Чернишевського.
Була проведена робота із ТзОВ «Волиньфарм» по влаштуванню доступності до аптеки на пр. Грушевського, 18. Представники «Волиньфарму» встановило відповідний дзвінок виклику для людей з обмеженими фізичними можливостями, оскільки влаштування нормативного пандуса не вписується в розміри існуючих тротуарів.
Також, разом із департаментом житлово-комунального господарства, вирішено відкоригувати нормативні ухили та рівні пониження бордюрів у місцях основних пішохідних напрямків на Привокзальній площі.
Приміщення Луцького автовокзалу облаштовано пандусами, санітарно-гігієнічні кімнати пристосовані для використання інвалідами-візочниками, виділено місце для парковки автомобілів інвалідів на території автостоянки вокзалу та позначене відповідними знаками для орієнтування.
На міських маршрутах громадського транспорту здійснюють перевезення 17 одиниць транспорту, пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, зокрема 9 автобусів та 8 тролейбусів.
Управлінням транспорту та зв’язку розроблено графіку руху транспорту пристосованого для перевезень людей з обмеженими фізичними можливостями та розміщено у газеті «Луцький замок».
У поточному році вирішено питання щодо паркування автотранспорту на зупинці по вул. Конякіна поблизу автовокзалу. Щодо маркування транспортних засобів придатних для перевезення неповносправних, то перевізники проінформовані про необхідність проведення маркування відповідних автобусів на лобовому склі біля трафарету з назвою маршруту та біля дверей, обладнаних підйомником чи висувною площадкою.
З водіями громадського транспорту проведено відповідні інструктажі щодо надання послуг пасажирам на інвалідних візках.
Розглянуто питання щодо влаштування зупинки на «вимогу» для маршрутних таксі біля ДНЗ №20: на вулиці Ветеранів вже існують затверджені зупинки біля будинків № 37б, №17 та № 25б.
Представники організацій, які опікуються неповносправними висловили свої зауваження та пропозиції, які будуть враховані у подальшій роботі. Святослав Кравчук доручив відповідним службам простежити, щоб при ремонті вулиць та дворових територій, де живуть інваліди, були встановлені бордюри та обладнані переходи, згідно визначених норм. Завершується реконструкція залізничного вокзалу, тому комітетом буде обстежено чи створено умови, щоб інваліди могли усюди вільно в ньому пересуватися. Також вирішили два рази у місяць перевіряти роботу автобусів, які здійснюють перевезення інвалідів, а до перевізників, які з першого січня не будуть оголошувати назви зупинок буде вжито заходів.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 720665)