1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку – один з найнижчих рівнів безробіття

     Директор міського центру зайнятості Едуард Неймарк  під час оперативної наради розповів про актуальні питання на ринку праці міста Луцька.

    За його словами, регулювання зареєстрованого ринку праці міською службою зайнятості проводилось шляхом: підвищення якості та результативності соціальних послуг, збільшення пропускної спроможності центру зайнятості, забезпечення реалізації концепції самодопомоги клієнтам, надання розгорнутої інформації роботодавцям, населенню та соціальним партнерам.

    Ситуація на ринку праці є похідною від економіки міста. Сприятливі тенденції до економічного зростання у 2011 році позитивно впливали на основні параметри зайнятості населення міста. 

   Рівень зареєстрованого безробіття в місті серед населення працездатного віку знизився з 2,2% до 1,8%.

   На обліку в центрі зайнятості міста перебували та отримували комплекс соціальних послуг майже 14 тисяч осіб. Активними заходами сприяння зайнятості охоплено майже 9 тисяч осіб.

    У  2011 році  1 600  роботодавців міста надали інформацію про 11 тисяч 400 вільних робочих місць та вакантних посад. За направленням служби зайнятості укомплектовано кожну другу вакансію. Роботодавець потребує кваліфікованих працівників робітничих професій, інженерних спеціальностей, висуває певні вимоги до напрямку та рівня освіти, до конкретних навичок та досвіду роботи претендентів на працевлаштування. На початок травня 2012 року актуальними були 412 вакансій, на кожну з яких претендувало 7 шукачів роботи. Затребуваними залишаються працівники торгівлі: продавці, касири торгівельного залу, менеджери; в сфері послуг: кухарі, бармени, офіціанти, охоронники;  у транспорті та зв’язку: водії, листоноші, оператори поштового зв’язку; легкій промисловості: швачки, кравці;  промисловості: слюсарі з механоскладальних робіт, електрозварники, токарі, слюсарі електрики, електромонтери, шліфувальники, інженери.

   Чисельність громадян, працевлаштованих за направленням служби зайнятості, становила  6 460 незайнятих громадян, з них 297 - з наданням   дотації роботодавцю, 145  -  надано одноразово допомогу по безробіттю для відкриття власної. Термін пошуку роботи скоротився до півтора місяця. Крім того 931 безробітний набув нову  професію або підвищив кваліфікацію.

   До громадських робіт  залучено  1503 безробітних – це  одна із дієвих форм матеріальної підтримки, забезпечення можливості закріплення тимчасово незайнятих громадян на підприємствах міста. Також участь безробітних у громадських роботах є вагомим  внеском  у  суспільно - корисну справу міста.

   В зимовий період більше 100 осіб взяли участь в громадських роботах по прибиранню території міста від снігу, розчищали сніг в  історико-культурному заповіднику, на меморіалі «Вічна слава», на прилеглих до пішохідних переходів тротуарах.

   Щороку, готуючись до Великодніх свят, центр зайнятості бере участь у  благоустрої та озелененні міста, зон відпочинку, пам’яток архітектури, історії та культури. До пасхальних свят безробітні прибирали територію центрального парку культури і відпочинку імені Лесі Українки, допомогли привести у належний стан цвинтар по вулиці Рівненській та селі  Гаразджа.  

   Вперше об’єктами озеленення стали території церков. Посадку проводили на території кількох храмів різних конфесій. Працівники центру зайнятості та безробітні разом з настоятелями храмів висадили 30 ялинок.

   До підготовки та відзначення Перемоги у Великій Вітчизняній війні організовані оплачувані громадські роботи з упорядкування  меморіального комплексу «Вічна слава» та меморіальних комплексів  по вулицях Потебні та  Львівській, інших місць поховань загиблих захисників Вітчизни.

   Результативною у напрямку організації громадських робіт є співпраця з комунальними підприємствами міста. Спільно з ЖКП №2, ЖКП №3 , ЖКП №11 організовано громадські роботи по прибиранню  прибудинкових територій. 270 безробітних міста працювали на таких роботах.

  Значний обсяг робіт проведено в парку культури та відпочинку імені Лесі Українки. Відповідно до договору на організацію оплачуваних громадських робіт з КП «Парки та сквери» безробітні розпочали працювати ще з осені минулого року з очищення парку від самосіву. Очистили 6 га площі парку. Роботи по прибиранню території   продовжуються і зараз.

   Спільно із підприємством «Спецкомунтранс» безробітні прибрали захисну лісосмугу навколо міського сміттєзвалища в селі Брище.

   У сезон висаджування квітів та доглядом за ними безробітні працюють на КП «Зелене господарство міста Луцька».

   На організацію та проведення громадських робіт з початку року  використано з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 257 тис. грн.

  Луцький міський центр зайнятості вже давно співпрацює з департаментом житлово-комунального господарства Луцької міської ради.

  У 2012 році одним із напрямків подальшої співпраці  є інформаційно-роз’яснювальна робота серед жителів міста щодо створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та надання послуг вже створеним. Робота в цьому напрямку вже розпочата. Проведені робочі зустрічі, інформаційні семінари для голів ОСББ. Організовуються зустрічі безробітних, які проживають в одному будинку, з представниками об’єднань. Залучаються безробітні й до участі в громадських роботах, допомагаємо в підборі працівників. Укладені договори на громадські роботи з «Колізей - плюс» та «Альянс - Луцьк».

    Проводиться   профорієнтаційна робота, яка націлює молодь на здобуття професій, актуальних на ринку праці. В першу чергу – робітничих, на які сьогодні відчувається значний попит.

    Сучасні технології та засоби, що впроваджені у діяльність, роблять профорієнтаційні послуги доступними для кожного. У 2011 році  профорієнтаційними послугами охоплено 30 458 осіб (майже вдвічі більше порівняно з минулим роком). Проводяться профконсультаційні бесіди щодо вибору професії з використанням методів діагностики, організовуються ярмарки вакансій, презентації про­фесій, навчальних закладів, економічні екскурсії, зустрічі з роботодавцями.

   Здійснюється тісна співпраця з освітянами. Для школярів про­водяться уроки  «Реального життя», Дні відкритих дверей центру зайнятості, тестування на професійну спрямованість, економічні екскурсії, КВК.

   Постійно впроваджуються нові форми роботи, інноваційні технології. В арсеналі послуг – мобільний центр професійної орієнтації. У 2011 році проведено 40 виїздів: у загальноосвітні навчальні заклади, оздоровчі пришкільні табори, школи - інтернати, в парк відпочинку, на Театральний майдан, на масові заходи, які проводяться у місті. Для кожної цільової аудиторії – профільна інформація.

   Роботодавець – найважливіший партнер в реалізації державної політики зайнятості. Ефективно налагоджена співпраця з роботодавцями є передумовою вирішення проблем ринку праці  в місті.

   «Щоб допомогти роботодавцю зорієнтуватись у законодавчому полі проводиться бліц- навчання для роботодавців. Окрім навчань законодавчого плану представників підприємств, установ та організацій міста запрошуємо на психологічні тренінги. Мета тренінгів - семінарів – підвищення рівня обізнаності роботодавців з психологією успіху, окреслення шляхів реалізації програми успішності; формування навичок покращення корпоративної культури.

   Розвиток ринку праці залежить безпосередньо від безпечності та стабільності розвитку економіки. Тому необхідно оперативно реагувати на зміни ринку праці, реалізовувати всі можливості соціальної підтримки тимчасово незайнятих громадян міста та вирішенні кадрових проблем роботодавців. Кожен напрямок роботи залежить від чіткої і злагодженої роботи всіх працівників міського центру, взаємодії з відділами та управліннями міської ради, роботодавцями, соціальними партнерами. Для цього є активні програми які діють, є досвід, є командний дух, розуміння та співпраця», - підсумував Едуард Неймарк.

   Микола  Романюк поцікавився у доповідача, на які спеціальності у цьому році найбільший попит. Директор міського центру зайнятості зазначив, що якщо у 2011 році найпопулярніші були професії будівельників, то у цьому – обслуговуючий персонал. На запитання Юрія Вербича, заступника міського голови, керуючого справами виконкому: «Як виглядає Луцький міський центр зайнятості у порівнянні з такими ж центрами з інших областей України?», Едуард Неймарк відповів: «У Луцьку – один з найнижчих рівнів безробіття, завдячуючи великим підприємствам, що знаходяться у місті та на території Луцького району. Вони й створюють велику кількість робочих місць для жителів нашого міста».

   Лариса Соколовська подякувала Едуарду Неймарку за  допомогу у прибиранні нашого міста, яку постійно надають безробітні, залучені до громадських робіт. Адже у здійсненні благоустрою левову частку робіт забезпечує саме Луцький міський центр зайнятості.

 

   Відділ інформаційної роботи міської ради

   (777904, 777946, 720665)