1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку розпочався ХХІІІ фестиваль вертепів “З Різдвом Христовим!”

 У Луцьку розпочався ХХІІІ фестиваль вертепів “З Різдвом Христовим!”

З метою збереження традицій вертепної драми, підвищення мистецького рівня театралізованих вертепів та пошуку нових текстів з волинським колоритом сьогодні, 9 січня, у Палаці культури міста стартував ХХІІІ фестиваль вертепів “З Різдвом Христовим!”.

 
 

Захід організував департамент культури Луцької міської ради. Участь у ньому взяли творчі колективи навчальних закладів, громадських організацій, релігійних конфесій, а також родинні ансамблі. Конкурсний фестиваль виявився настільки популярним, що подивитися на його програму завітало сотні лучан і гостей міста.

 
 

Журі, а це митці, науковці, культурологи, оцінюватиме конкурсні виступи учасників у чотирьох вікових категоріях: дитячі колективи – вік учасників до 6 років; дитячі колективи – вік учасників до 18 років; колективи – вік учасників від 18 років; родинні колективи. Тривалість кожного виступу – до 15 хвилин.

 
 
 

Відразу на старті програми увагою глядача заволоділа зразкова аматорська театральна студія “Бешкетники” , художній керівник — Вадим Хаїнський. Разом із “Паперовою майстернею” діти представили різдвяну фантазію "Дивоніч". Це оригінальний вертеп з елементами світло-тіней, хорошого саунду і емоційних текстів. Тому зі сцени маленьких акторів проводжали бурхливими оваціями.

 
 

Оригінальними також були і інші виконавці. Вражали глядача вертепною атрибутикою, сценічними костюмами, піснями, особистою виконавською майстерністю. Загалом, участь у заході зголосилося прийняти 9 колективів і в кожному кількість учасників була не менше десяти. А в окремих — за 25 осіб!

 
 

 

Програма заходу розрахована на три години. Переможці будуть нагороджені спеціальними відзнаками та грошовими винагородами. Хто ними стане, буде відомо згодом. Фінансування фестивалю здійснюється за рахунок коштів передбачених для реалізації Програми розвитку культури Луцької міської територіальної громади на 2022-2025.

 

 

Присутні на творчому святі заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк та директор департаменту культури Тетяна Гнатів високо оцінили майстерність колективів та передали учасникам і глядачам фестивалю вітання від міського голови Ігоря Поліщука.

 
 

“Від щирого серця вітаю вас з різдвяними святами і бажаю вам і вашим родинам радості, щастя, любові і добробуту. Нехай гучна колядка лунає у домі кожного. Нехай стіл, що святково вбраний, буде таким упродовж цілого року. Бажаю, щоб мир завжди був у нашій країні і у нашій громаді. Нехай серце наповнюється позитивними емоціями, а на душі буде тепло і затишно”, - сказала у вітальному слові Ірина Чебелюк.

 

 

Управління інформаційної роботи міської ради (777904, 777946, 724727, 720665)