1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку відбулося чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки

Сьогодні відбулось чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки, під час якої керівництво міста ознайомилось із ходом впровадження протиепідемічних заходів у місті Луцьку. У засіданні взяли участь секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, перший заступник міського голови Григорій Недопад, заступник міського голови Костянтин Петрочук, керівники виконавчих органів Луцької міської ради, а також національної та патрульної поліції Луцька.

Присутні розглянули низку актуальних питань у житті міста під час карантину. Зокрема — питання транспорту та забезпечення доїзду медичних працівників до місця роботи. Григорій Недопад зазначив, що наразі до транспортного сполучення задіяно 33 автобуси. Окрім того, проводиться робота із Волинською обласною державною адміністрацією та навколишніми ОТГ для того, аби організувати доїзд медиків, що проживають за межами Луцька.

Одним із важливих протиепідемічних заходів у місті є проведення ретельної та планової дезінфекції. У багатоквартирних будинках відповідальним за цю процедуру є ОСББ, а в разі його відсутності — ЖЕКи. В свою чергу, за санітарну обробку доріг відповідає КП “Луцькспецкомунтранс”.

У Луцьку проводиться постійний контроль за рівнем захворюваності. Начальник управління охорони здоров’я Володимир Лотвін розповів, що протягом вихідних до сімейних лікарів звернулись 216 лучан, серед них підозри на COVID-19 відсутні. Окрім того, найближчим часом у волинський лабораторний центр буде доставлено тест-системи, здатні надійно виявити це захворювання, що оптимізує роботу медиків.

Особливо підкреслили посадовці необхідність контролю та інформування громадян України, що повертаються додому із-за кордону, про обов’язок самоізоляції протягом 14 днів.

Продовжується також робота із суб’єктами підприємництва, що порушують умови карантину у Луцьку. У поліції розповіли, що станом на сьогодні складено вже 19 адміністративних протоколів на луцьких підприємців. Також від завтрашнього дня для забезпечення громадського порядку буде здійснюватись піше патрулювання містом разом із представниками Національної гвардії.

До патрулювання та виявлення порушників долучилась і муніципальна варта. Зокрема, було виявлено, що недотримуються умов карантину магазини операторів мобільного зв’язку та деякі інші. Актуальною на сьогодні залишається проблема молоді, що безвідповідально ставиться до введених протиепідемічних заходів.

Що стосується продовольчих магазинів, то директор департаменту муніципальної варти Юлія Сиротинська доповіла про позитивні зміни: працівники таких закладів користуються засобами індивідуального захисту, проводять дезінфекцію приміщень, контроль кількості відвідувачів, дотримання безпечної дистанції та багато іншого.

Департамент соціальної політики продовжує роботу із малозабезпеченими та незахищеними верствами населення. Для тих громадян, що перебувають на обслуговуванні територіального центру, буде організовано видачу продуктових наборів.

“Сьогодні ми підходимо до найскладнішої ситуації, коли виявлять перших хворих. З ними працюватимуть медики та всі хто причетний до боротьби із поширенням хвороби. Я хочу, щоб ми всі продовжили роботу над поставленими завданнями. Основне — це зменшити кількість контактів між людьми. Ми повинні продовжувати роз’яснювальну, профілактичну роботу та працюємо на випередження. Якщо необхідно - маємо вдатися до штрафних санкцій”, - підсумував Григорій Пустовіт та подякував усім за роботу.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)