1. Головна
  2. Оперативна інформація

Увага! Небезпечні токсичні відходи

Увага! Небезпечні токсичні відходи

28 березня відділом екології Луцької міської ради проведено передачу на утилізацію відпрацьованих компактних люмінесцентних ламп та ртутних термометрів, від населення, які мешканці міста мають можливість безоплатно залишити в спеціальних контейнерах біля міського ЦНАПУ (вул. Лесі Українки, 35) та ЖКП №11 (вул. Федорова, 9). Цього разу Рівненському підприємству ТзОВ “Еко-хелп” передано на утилізацію 54 шт. відпрацьованих термометрів та 823 шт. люмінесцентних ламп на загалу суму 8575,00 грн.

 
 

Спеціальні вуличні контейнери було виготовлено за кошти міського фонду охорони навколишнього середовища з ініціативи відділу екології для того, щоб убезпечити життя і здоров’я мешканців міста від контакту з надзвичайно небезпечною речовиною, рідкою та газоподібною ртуттю, яка міститься у таких приладах. Збір ртутовмістних приладів налагоджено лише в декількох містах України і Луцьк одне з них. Наш досвід вже запозичили колеги в багатьох інших містах України. Маючи таку можливість більшість лучан з розумінням відносяться до проблеми збору небезпечних токсичних відходів і дотримуються правил їх збору та складування.

Нагадуємо, кожна люмінесцентна лампа містить у своєму балоні пари ртуті у кількості від 1 до 70 міліграм, термометр – до 2 грам рідкої ртуті. За рівнем токсичності ртуть належить до надзвичайно небезпечних речовин першого, найвищого класу небезпеки. Головна небезпека ртуті в тому, що, потрапивши до організму людини, вона накопичується в ньому, залишаючись там на все життя, уражаючи при цьому центральну нервову систему, печінку, нирки, дихальні шляхи.

В той час, як одні свідомо виконують роботу по вилученню із наших домівок небезпечних відходів та цивілізовану передачу їх на переробку без шкоди для довкілля та здоров’я людей, почастішали випадки зловживань з боку окремих власників таких відходів. Підприємства, установи, організації та фізичні особи-підприємці відповідно до чинного законодавства зобов’язані самостійно укладати угоди з ліцензованими підприємствами, передавати відпрацьовані люмінесцентні лампи на утилізацію та оплачувати ці послуги. Однак цієї ночі в контейнери для твердих побутових відходів біля департаменту ЦНАП від невідомих надійшла чергова партія відпрацьованих ламп – 48 шт.

 

Напередодні, в районі гаражного кооперативу “Стир-2” на вулиці Електроапаратній, реагуючи на звернення мешканців до групи швидкого реагування 15-80, працівниками відділу екології підібрано ще 102 люмінесцентні лампи, які викинули у кущі нерадиві господарі.

 
 

В результаті, за кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища не будуть куплені саджанці дерев для загальноміських посадок, додаткові контейнери для населення і не будуть реалізовані інші різноманітні ініціативи, бо серед нас є ті, які свідомо перекладають свої обов’язки на інших і створюють небезпеку як для себе так і для всіх лучан.

Справи про відповідні порушення будуть передані до міського відділу поліції для розшуку порушників природоохоронного законодавства та притягнення їх до відповідальності.

 

Відділ екології Луцької міської ради