1. Головна
  2. Оперативна інформація

Вартість проїзду в луцьких маршрутках зросте до 8 гривень

Вартість проїзду в луцьких маршрутках зросте до 8 гривень

Ціна на проїзд для одного дорослого пасажира в маршрутному транспортному засобі Луцька зросте до 8 гривень, а для дітей до 4-ох. Про це стало відомо під час громадських слухань щодо обговорення проєкту рішення про вартість проїзду в автобусах в звичайному режимі руху.

Директор департаменту економічної політики Луцької міської ради Борис Смаль розповів, що міська рада два роки успішно стримувала попередній тариф у зв’язку з введенням легального обліку пасажирів.

 

“Раніше всі міста України змінили тарифи, тепер така економічна необхідність виникла у нас в місті. Основними факторами, які впливають на підвищення вартості проїзду є зменшення пасажиропотоку, що викликано пандемією та нелегальний обіг готівки. Наші заходи з контролю та агітації населення дали результат, тому що на початку це було 40%, а нині — 10-15%”, - наголосив він.

За його словами, в новому тарифі не закладено надприбутки для перевізників. Рентабельність перевезень — 10%.

Борис Смаль також розповів, що в місті постійно оновлюються автобусний та тролейбусний парки: “Нові автобуси — це великі капіталовкладення інвесторів, тому миттєво замінити усі 120 автобусів неможливо. За цей короткий період ми доволі успішно їх міняємо. Зусиллями міської ради та за кошти бюджету оновлюється й тролейбусний парк”.

Тим часом вартість проїзду в тролейбусі залишиться незмінною — 4 гривні, хоча реальна собівартість перевезення одного пасажира становить 11 гривень. Решту для Луцького підприємства електротранспорту компенсує місто.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)