1. Головна
  2. Оперативна інформація

Відбулася робоча зустріч щодо оцінки проектів енергоефективності, що фінансуються з програми Угода Мерів та Е5Р

 Відбулася робоча зустріч щодо оцінки проектів енергоефективності, що фінансуються з програми Угода Мерів та Е5Р

Луцьк системно працює над проектами з енергозбереження вже досить тривалий термін, що підтвердила чергова робоча зустріч з питань середньострокової оцінки проектів енергоефективності, які фінансуються з програм Угода Мерів та Е5Р. Участь у її роботі взяли виконувач повноважень міського голови, секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт, керівник групи ETI Consulting Хелен Райдинг та експерт Володимир Пижов, а також керівники виконавчих органів міської ради.

Гості нашого міста розповіли, що візит до Луцька пов’язаний з можливістю почути враження людей, які безпосередньо займаються реалізацією проекту. В майбутньому вони готуватимуть звіт міжнародній комісії, куди й увійдуть усі деталі нинішньої зустрічі.

 

Виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт повідомив, що проект НЕФКО-3 вже почав реалізовуватися і допоможе покращити комфортність проживання мешканців нашого міста. Він наголосив, що міська влада чудово розуміє, що переймаючи передовий досвід країн Європейського Союзу, можна рухатися вперед.

«Ми розуміємо, що виграти грант мало, треба використовувати це для того, щоб рухатися вперед. Та співпраця, яку ми маємо згідно Угоди Мерів та Е5Р, для нас дуже важлива, адже це розуміння того, як розвивати і для чого розвивати наше місто. Енергоефективні технології, які ми впроваджували завдяки програмам НЕФКО-1 і НЕФКО-2, сьогодні нам демонструють прекрасний результат. Ми маємо економію на енергоносіях до 30% та відновлені приміщення, де впроваджено сучасні енергозберігаючі технології», - зазначив він.

«Ми чітко усвідомлюємо ті переваги, які надає співпраця з НЕФКО, з ЄБРР, з Європейським інвестиційним банком та з донорами Е5Р. Це те, що дозволяє нам економити і, таким чином, зберігати міський бюджет. Це те, що дозволяє нам модернізовувати систему теплопостачання та капітально ремонтувати ті приміщення, які підпадають під програму НЕФКО-3, - додав Григорій Пустовіт. - Розуміючи, що іншого шляху, ніж енергозбереження у нас немає, ми уже не чекаємо усіх програм, а виділяємо кошти з бюджету, а отриманий досвід втілюємо на об’єктах реконструкції чи будівництва».

 

Виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради також розповів, що за два роки на співпрацю з ОСББ щодо енергомодернізації Луцька міська рада виділила 24 мільйони гривень: «Для міста це суттєві гроші, але ми розуміємо, що іншого шляху немає. Ініціативу людей треба підтримувати».

Після зустрічі з керівництвом міської ради, гості оглянуть об’єкти, де буде здійснюватися модернізація у рамках проекту “Енергоефективність в громадських будівлях міста Луцька”.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)