1. Головна
  2. Оперативна інформація

Відбулось перепоховання останків та вшанування пам’яті невідомого солдата

Відбулось перепоховання останків та вшанування пам’яті невідомого солдата

19 травня цього року на території приватної присадибної  ділянки на вулиці Львівській  під час проведення земляних робіт зі встановлення водопроводу було виявилено останки солдата. Поруч з кістками знаходились чоботи, гудзики з зірочками, гільзи від патронів. Знахідка наштовхнула господиню ділянки на думку, що це солдат Другої світової війни.

За висновками судмедексперта, захоронений чоловік 22 років, і загинув він 1944 року у боях за звільнення Волинської області.

Сьогодні, на прохання ветеранів, у чергову річницю визволення Волинської області від нацистських загарбників, відбулося перепоховання останків солдата на меморіалі, що на вулиці Львівській.

 
 
 

У скорботному заході взяли участь виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт, ветерани Другої світової війни та АТО, представники ветеранських організацій, духовенство та небайдужі лучани.

 
 
 
 

Священнослужителі провели поминальну панахиду та відспівали загиблого, щоб його душа нарешті спочила з миром.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Григорій Пустовіт зазначив, що сьогодні сумна подія, адже ми хоронимо солдата, захисника своєї країни. “Напевно, після того як він загинув, його мама довго плакала та так і не дізналась, де похований її син. Сьогодні воїн, який виконав до кінця свій обов’язок, знайшов своє упокоєння. Кажуть, що війна не закінчується, допоки не похований останній солдат. Ми не знаємо, скільки ще таких невідомих солдат. Я дякую всім, хто прийшов, щоб віддати шану тому, хто поклав життя за свободу та незалежність. На жаль, війна для нас - це не сторінка історії, це — сьогодення. Дай Боже, щоб вона якомога швидше закінчувалась, і ми більше не хоронили наших воїнів ”, - сказав він.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 7206665)