1. Головна
  2. Оперативна інформація

Вперше в Україні: Луцьк виділить кошти із міського бюджету на лікування медиків, які захворіли на COVID- 19

Сьогодні депутати зібралися на позачергове засідання 75-ї сесії міської ради. Через карантинні обмеження засідання відбулося у незвичному місці — на стадіоні “Спортивне ядро”Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. На початку розглянули проєкт рішення “Про внесення змін до рішення Луцької міської ради від 23.12.2015 № 2/3 «Про затвердження Регламенту Луцької міської ради VIІ скликання», згідно з яким у випадку епідемій, надзвичайного стану чи надзвичайної ситуації позачергові засідання сесії міської ради, постійних депутатських комісій відбуватимуться у дистанційному режимі через онлайн-зв'язок. В онлайн- режимі депутати розглядатимуть лише нагальні питання.

Потому депутати розглянули питання “Про внесення змін до рішення міської ради від 24.12.2019 № 68/3 «Про бюджет Луцької міської територіальної громади на 2020 рік» з врахуванням змін, внесених рішенням від 29.01.2020 № 69/86, від 26.02.2020 № 70/2, від 16.03.2020 № 72/1, від 19.03.2020 № 73/1” та внесли низку змін до бюджету міста. Як йдеться у пояснювальній записці, основна частина коштів буде спрямована для закладів охорони здоров’я нашого міста на боротьбу із поширенням інфекції COVID- 19 та протиемідемічні заходи у Луцьку.

Під час обговорень слово взяв начальник управління охорони здоров’я Володимир Лотвін та повідомив, що з міського бюджету на боротьбу із поширенням коронавірусної інфекції було спрямовано понад 7 млн грн для лікувально-профілактичних закладів міста Луцька та деяких закладів обласного підпорядкування. З них -3,2 млн грн для Луцької міської клінічної лікарні на придбання трьох апаратів штучної вентиляції легень, 500 тис. грн - для придбання кисневих концентраторів. Ще 2, 2 млн грн виділено для придбання засобів індивідуального захисту медпрацівників різних медичних установ, 500 тис. грн - на транспортне забезпечення медиків. 1 млн грн для надбавок до заробітної плати медичним працівникам.

Окрім цього, у Луцьку вперше в Україні із міського бюджету будуть виділені кошти на лікування медиків, які через свою професійну діяльність захворіють на коронавірусну інфекцію. Відповідну зміну запропонував депутат Ігор Поліщук. За його словами, це своєрідне страхування для медиків, адже у Волинській області серед 34 хворих — 20 лікарів. Вони сьогодні перебувають у зоні найбільшого ризику. “Програма страхування медиків полягатиме у тому, що залежно від ступеня важкості COVID- 19 із міського бюджету на лікування медичного працівника закладів міського чи обласного підпорядкування будуть виділятися кошти. Для легкого та середнього ступеня важкості перебігу хвороби гранична вартість фінансування складе 10 тисяч гривень, для важких форм захворювання - 20 тисяч. Загалом на ці потреби спрямують 500 тисяч гривень з медичної субвенції на лікування медиків у Волинській обласній інфекційній лікарні.

«Сьогодні медичний персонал, і це не лише лікарі, а й водії швидкої та усі працівники закладів охорони здоров’я, потребують особливого захисту з боку влади. Часу на зволікання ми не маємо, як і на очікування, коли із держави надійдуть необхідні кошти. Тому рішення про страхування медичного персоналу зараз є доцільним”, - наголосив Ігор Поліщук.

 

Також депутати передбачили 1,5 млн грн для фінансової підтримки лікарів міських медичних закладів, в першу чергу тих, хто має підвищене навантаження через боротьбу з коронавірусною інфекцією.

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 7206650