1. Головна
  2. Оперативна інформація

Виставка «Скрипторій Волині ХІІІ ст. Епоха короля Данила. Холмське Євангеліє». Графіка Олександра Дишка

Виставка  «Скрипторій Волині ХІІІ ст. Епоха короля Данила.  Холмське Євангеліє». Графіка Олександра Дишка

3 березня 2020 р. о 15 год. у Музеї волинської ікони відбудеться презентація творчих робіт Олександра Дишка «Скрипторій Волині ХІІІ ст. Епоха короля Данила. Холмське Євангеліє».

В ознаменування двадцятиріччя передачі Холмської Чудотворної ікони Божої Матері під опіку держави і повернення реліквії до духовного життя, музей втілює у життя культурологічний проєкт «Холмська Чудотворна ікона Божої Матері. 20 років у Музеї волинської ікони», який передбачає наукові, мистецькі, просвітницькі заходи.

У рамках проєкту презентується виставка відомого митця Олександра Дишка «Скрипторій Волині ХІІІ ст. Епоха короля Данила. Холмське Євангеліє».

Олександр Дишко народився у 1953 р. в Луцьку. 1980 р. – закінчив ЛДІПДМ (нині Львівська академія мистецтв). Монументальний та станковий живописець, плакатист, графік. Він є автором художньо-науково-історичних реконструкцій Луцька, ілюстратором книг, рекламних, публіцистичних, науково-інформаційних видань на тему історії старого Луцька і Волині. Митець представляв Україну, Волинь на багатьох Всеукраїнських і зарубіжних виставках. Чимало його робіт є у музеях і приватних колекціях. Олександр Дишко працює у різних мистецьких стилях, використовуючи унікальну авторську техніку, поєднуючи малярство і графіку.

У Музеї волинської ікони твори О. Дишка демонструються у залі Холмської Чудотворної ікони Богородиці вдруге. Творчі роботи розкривають події славної історії Галицько-Волинського князівства ХІІІ ст. і його духовної святині – Холмської ікони Богородиці та створення Холмського Євангелія ХІІІ ст., факсимільне видання якого вийшло у 2015 р. ( ілюстратор – Олександр Дишко).

Полотна майстра, виконані на високому професійному рівні, пробуджують у людей почуття гордості за свій край, героїв, захисників з давніх часів і до сьогодення. Проникаючи у душу кожного, вони просто заставляють надовго зупинитися і задуматися над сутністю буття, своєю місією на землі.

 

Організатори заходу: Волинський краєзнавчий музей, Музей волинської ікони, Мистецьке об’єднання «Куля».

 

Департамент культури Луцької міської ради