1. Головна
  2. Оперативна інформація

Запрошуємо на 25-ту виставку дитячої писанки "Писанковий дивосвіт"

Запрошуємо на 25-ту виставку дитячої писанки "Писанковий дивосвіт"

23 квітня у приміщенні арт-галереї «Луцьк» (вул. Богдана Хмельницького, 1) відбудеться відкриття 25-ї виставки дитячої писанки «Писанковий дивосвіт», де представлена 361 писанка 95 учасників однойменного конкурсу, що проходив на базі Луцької художньої школи. Відбудеться і нагородження переможців конкурсу. Усі конкурсні роботи є авторськими і виконані в традиційній манері – восковим розписом, з фарбуванням природними або хімічними барвниками.

За рішенням журі визначено Гран-Прі, 12 учасників конкурсу будуть нагороджені дипломами 1, 2 та 3 ступенів, ще 10 учасників здобули перемогу у визначених номінаціях, а 21 учасник буде відзначено дипломами за участь у конкурсі.

Початок о 15 год.

 

Довідково

1-й міський конкурс писанки «Писанковий дивосвіт» на базі Луцької художньої школи відбувся в 1996 році. За 25 років у конкурсі взяли участь близько 6000 учасників, на виставках експонувалось більше 19 000 писанок.

Мета конкурсу: утвердження Великодніх традицій нашого краю, залучення дітей до вивчення та популяризації унікального традиційного українського мистецтва – писанкарства, виявлення творчо обдарованих дітей.

У конкурсі беруть участь діти та молодь від 8 до 18 років, учні художньої школи та навчально-виховних закладів. У 2008 році на виставці-конкурсі були представлені і твори гостей – учнів Брестської художньої школи (Білорусь).

У 2020 році виставка-конкурс була проведена в режимі онлайн у зв’язку з пандемією COVID-19 та карантину.

Роботи переможців частково передаються в Волинський обласний краєзнавчий музей для формування обласної виставки.

Промінчиками світла, любові, надії і віри в перемогу є писанки учнів Луцької художньої школи, подаровані воїнам АТО.

 

Департамент культури