Про звернення щодо відновлення на державному рівні гарантування пільг за рахунок коштів Державного бюджету членам сімей військовослужбовців, які загинули в зоні АТО
З метою врегулювання питань відновлення на державному рівні гарантування пільг за рахунок коштів Державного бюджету членам сімей військовослужбовців, які загинули в зоні АТО, відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Ухвалити Звернення щодо відновлення на державному рівні гарантування пільг за рахунок коштів Державного бюджету членам сімей військовослужбовців, які загинули в зоні АТО (Додаток).
2. Направити Звернення Голові Верховної Ради України Андрію Парубію, Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, Голові Волинської обласної державної адміністрації Володимиру Гунчику, Голові Волинської обласної ради Ігорю Палиці, міським радам міст обласного значення.
3. Текст Звернення оприлюднити на офіційному сайті міської ради та в газеті «Луцький замок».
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря міської ради (Вусенко Ю.В.) та постійну комісію міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови (Надточій А.В.).
Міський голова Микола Романюк
Додаток
до рішення міської ради
від _________ № _____
ЗВЕРНЕННЯ
Луцької міської ради
до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Волинської обласної державної адміністрації, Волинської обласної ради
щодо відновлення на державному рівні гарантування пільг за рахунок коштів Державного бюджету членам сімей військовослужбовців, які загинули в зоні АТО
Більше двох років на східних теренах нашої країни йде війна з російськими окупантами. Вислів «антитерористична операція» увірвався не лише в життя всієї України, а й у кожну родину, у життя кожного українця. Ми позбавились багатьох ілюзій, стали реалістами. Гасло «Слава Україні!» перестало бути просто вітанням, а сприймається як заклик до боротьби за Батьківщину, за недоторканість її кордонів, за незалежність.
«Героїзм», «мужність», «хоробрість», «відвага» стали характеристиками не лише героїв минулого, а й наших сучасників, які зі зброєю в руках зупинили війська агресора і сьогодні, не дивлячись на підступність та підлість ворога, впевнено протистоять озброєній до зубів російській армії. Та, на жаль, війна – це завжди жертви. Україна поклала на вівтар війни своїх найкращих синів, які віддали своє життя за Україну, за нас з вами. Багато дітей стали сиротами війни, дружини – вдовами. У кожному населеному пункті з’явилася своя «Алея героїв».
Ми всі у боргу перед нашими «небесними сотнями». Безумовно, ми не зможемо дітям повернути батьків, дружинам – чоловіків, батькам – дітей. Але ми всі зобов’язані зменшити той тягар втрат, що понесли родини загиблих героїв і проявити максимальну турботу до членів родин загиблих учасників АТО.
З 01.06.2015 набув чинності Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 р. № 76-VIII в частині скасування пільгового проїзду окремих категорій громадян. На жаль, члени сімей військовослужбовців, які загинули внаслідок контузії, поранення чи каліцтва, отриманого в зоні АТО, з 01.06.2015 були позбавлені права пільгового проїзду у громадському транспорті.
У різних населених пунктах органи місцевого самоврядування взяли на себе забезпечення виконання цієї пільгової норми. Але через різні можливості, у кожному населеному пункті складається своя система забезпечення даної пільги.
Тому ми звертаємось до вас з клопотанням відновити на державному рівні гарантування пільг членам сімей військовослужбовців, які загинули в зоні АТО за рахунок коштів Державного бюджету і передбачити відповідне фінансування в межах бюджетних призначень, встановлених Законом України «Про Державний бюджет України».
Секретар міської ради Юлія Вусенко