1. Головна
  2. Оперативна інформація

22 березня — Всесвітній день водних ресурсів

22 березня — Всесвітній день водних ресурсів

22 березня стартувала загальноміська екологічна акція “Ековесна-2019”. Акція розпочалась інформаційно-просвітницькими заходами до Всесвітнього дня водних ресурсів, яке в усьому світі відзначають 22 березня. У цей день у всіх країнах світу акцентується увага на дбайливому ставленні до водних ресурсів, адже більше одного мільярда людей на планеті використовують неякісну воду.

Більшість українців споживають воду з поверхневих водних джерел — річок, водосховищ, зокрема з Дніпра забезпечується водою близько 2/3 населення України. Наше місто одне з небагатьох в державі, яке споживає виключно артезіанську воду.

Напередодні, 21 березня учні закладу загальної середньої освіти № 27 проявили ініціативу та в ході вивчення навчального матеріалу з шкільного курсу хімії відвідали комунальне підприємство “Луцькводоканал”. Кваліфіковані фахівці підприємства дуже цікаво та змістовно ознайомили допитливих школярів з процесом та методами очищення артезіанської води, яку ми споживаємо для побутово-питних та виробничих потреб. Ознайомчі екскурсії для учнів та студентів міських ВУЗів вже стали традиційними заходами з метою привернення уваги молодого покоління лучан до проблем, пов’язаних із забрудненням водних ресурсів, виховання екологічно свідомого мислення, шанобливого ставлення до води.

 
 

Основним джерелом забруднення поверхневих водних об’єктів є стічні води. Застарілість обладнання водоканалів, щорічне збільшення концентрації забруднюючих речовин спричиняють повернення до річок недостатньо очищених вод. Використання неякісної води впливає як на здоров’я окремих мешканців, так і погіршує екологічний стан цілих регіонів. Чимало проблем пов’язаних із забрудненням води наших місцевих річок Стир, Сапалаївка, Жидувка і Омеляник маємо і у нашому місті. Для одних мешканців Луцька вони є місцем улюбленого відпочинку, рибальства, а для інших — нічиєю територією, де можна палити багаття, складувати відходи, мити автотранспорт, смітити, розкопати землю прибережної смуги під город...

 
 
 

З метою формування шанобливого ставлення до води сьогодні у багатьох навчальних закладах проведено різноманітні заходи (розвиваючі ігри, конкурси малюнків, виховні години тощо) з нагоди Дня водних ресурсів.

Відділ екології міської ради звертається до мешканців міста вживати заходи щодо економного використання води, користуватись у побуті безфосфатними миючими засобами, не засмічувати водойми побутовими відходами. Так ми не тільки зекономимо власні кошти, а й подбаємо про майбутнє своїх дітей, які мають право пити чисту воду.

 

 

Відділ екології