1. Головна
  2. Шана та вдячність лучанам

Луцький прикордонний загін відзначає 26-ту річницю з дня створення

Луцький прикордонний загін відзначає 26-ту річницю з дня створення

18 жовтня 2018 року на території Луцького прикордонного загону відбулися урочистості з нагоди 26-ї річниці створення військової частини. Привітати військовослужбовців прийшли виконувач повноважень Луцького міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт, представники обласної влади, духовенство.

Луцький загін прикордонного контролю було створено 20 жовтня 1992 року згідно наказу Голови Державного Комітету у справах охорони державного кордону України командувача Прикордонними військами України №0111. Сьогодні Луцький прикордонний загін силами 13 відділів прикордонної служби забезпечує охорону 545, 5 км державного кордону в межах Волинської та Рівненської областей у семи контрольованих прикордонних районах- Рокитнівський, Дубровицький, Зарічненський, Любешівський, Ратнівський, Шацький, Любомльський. Пропуск громадян здійснюється у 16-ти пунктах.

 

Першим привітав воїнів - прикордонників та благословив на успішне виконання завдань митрополит Луцький та Волинський Михаїл. “Ви не лише охороняєте кордони нашої держави, а й піклуєтеся про завтрашній день усіх українців. Ви охороняєте мир на Волині, сміливо відстоюєте наші кордони й у зоні бойових дій, не шкодуючи власного життя. Щира вдячність вам за це”,- наголосив владика Михаїл.

Перший заступник начальника прикордонного загону, підполковник Іван Яблонський розповів про історію створення загону, його основні досягнення за роки роботи, не оминувши при цьому трагічні події 2014-го року, пов'язані із початком Антитерористичної операції на Сході України. Участь в АТО взяли понад 800 чоловік особового складу прикордонного загону.

Присутні згадали хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя за цілісність та незалежність нашої держави та поклали квіти до пам'ятного знаку, встановленого з нагоди 20-річчя заснування Луцького прикордонного загону.

 

Від імені депутатського корпусу міської ради та усієї громади Луцька привітав прикордонників виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт. “26 років Луцького прикордонного загону -це вже історія, традиції, визначні постаті та важливі події. За роки служби ви стали фундаментом нашої держави. Але найважче було тим, хто починав. Саме тоді, 26 років тому, прикордонники створили цей загін у Луцьку. Тому особливі слова вдячності ветеранам прикордонної служби. Саме від ваших перших кроків залежало майбутнє загону. Ваші кроки були правильними, адже сьогодні у нас є прекрасний військовий колектив. Впевнено, чітко, знаючи свою справу, на високому рівні прикордонники зуміли організувати правильну та надійну службу. Саме завдяки зусиллям прикордонників вдалося зупинити агресора у російсько-українському збройному протистоянні. Ми пишаємося вами, вашими здобутками. Знаємо, що наші кордони надійно захищені, а у Луцькому прикордонному загоні служать справжні професіонали своєї справи. Дякую за мужність, витримку, готовність стати до бою у будь-який момент. Міцного вам здоров'я, щастя, впевненої служби та гарної кар’єри”, - побажав Григорій Пустовіт.

 

А також, за високий професіоналізм, сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків, зразкову військову дисципліну, старанність та ініціативність під час виконання оперативних завдань, а також з нагоди 26-ї річниці з дня створення Луцького прикордонного загону Григорій Олександрович оголосив Подяку міського голови:

старшому лейтенанту Шабельніковій Наталії Володимирівні, офіцеру відділу по роботі з іноземцями та адміністративного провадження штабу Луцького прикордонного загону;

прапорщику Александровій Світлані Петрівні, техніку групи забезпечення функціонування інформаційно-телекомунікаційних систем «Гарт» відділу управління службою Луцького прикордонного загону;

старшому сержанту Черепушку Павлу Володимировичу, інспектору прикордонної служби 1 категорії – інструктору кінологічної групи відділення прикордонної служби «Рівне» відділу прикордонної служби «Римачі» Луцького прикордонного загону.