1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку триває підготовка до місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня

Сьогодні, під час позачергового дистанційного засідання виконавчого комітету, було прийнято рішення «Про хід підготовки проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року». Цим рішенням встановлено завдання щодо складання та передачі виборчим комісіям попередніх та уточнених списків виборців, матеріально-технічного забезпечення територіальної та дільничних виборчих комісій, належної підготовки приміщень для голосування відповідно до нормативно-правових актів, забезпечення публічності, прозорості та рівності прав у проведенні передвиборної агітації суб’єктів виборчого процесу, здійснення необхідних та своєчасних заходів з підготовки до дня голосування, наголошено на передбачених законодавством обмеженнях щодо втручання посадових осіб місцевого самоврядування у виборчий процес.

Зокрема, доповідачка Олена Барська, начальник організаційного відділу, повідомила, що місцеві вибори, призначені на 25 жовтня 2020 року, для Луцька і міської влади мають ряд особливостей, а виборчий процес проходитиме в умовах пандемії та карантину. Відповідно до Календарного плану основних організаційних заходів з підготовки та проведення місцевих виборів Луцькою міською територіальною виборчою комісією до 9 жовтня включно будуть утворені дільничні виборчі комісії, які з 10 жовтня повинні розпочати свою роботу. На території Луцької міської територіальної громади для проведення місцевих виборів на постійній основі будуть використовуватись 109 виборчих дільниць: 100 звичайних та 9 спеціальних.

З них: у місті Луцьку створено 83 виборчі дільниці: 74 – звичайні на постійній основі (68 – великі, де чисельність виборців більше 1 500 осіб, 5 – середні, 1 – мала у геріатричному пансіонаті), 9 – спеціальних виборчих дільниць на постійній основі (одна з них – середня – у міській клінічній лікарні, решта – малі).

Ознайомитись із попереднім списком виборців та перевірити правильність внесених до нього відомостей можна буде у приміщенні дільничної виборчої комісії з 14 жовтня 2020 року. Запрошення виборці отримають до 15 жовтня включно. Якщо виборець виявив неправильності у попередньому списку виборців, він може звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до відділу ведення Державного реєстру виборців із відповідною заявою до 19 жовтня включно.

Центральною виборчою комісією було запроваджено електронні сервіси, а отже у виборців є можливість перевірити себе у списку в онлайн режимі за посиланням https://drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:LOGIN. За допомогою цього сервісу можна подати заяву щодо зміни виборчої адреси та багато інших.

“Щоденна клопітка робота по підготовці до місцевих виборів продовжується. У нас є тісна та конструктивна співпраця із міською територіальною виборчою комісією, і я хочу запевнити, що усі покладені на нас завдання будуть виконані, а вибори будуть проведені відповідно до чинного законодавства”, - запевнив заступник міського голови, керуючий справами виконкому Юрій Вербич.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)