1. Головна
  2. Оперативна інформація

У міській раді обговорили можливість перенесення ринку “Центральний” на територію торгового комплексу “Новий ринок”

У міській раді обговорили можливість перенесення ринку “Центральний” на територію торгового комплексу “Новий ринок”

Як і куди перенести ринок “Центральний” з центральної частини міста, сьогодні обговорювали в міській раді. За одним столом зібралися представники влади в особі першого заступника міського голови Григорія Недопада, радника міського голови Ігоря Поліщука та заступника міського голови Костянтина Петрочука, а також ініціативної групи підприємців “Старого” ринку.

На початку Ігор Поліщук розповів присутнім, що нині тривають судові спори між міською радою та Волинською облспоживспілкою. В першій інстанції перемога за містом, адже представники Феміди відмовили облспоживспілці в продовжені договору оренди земельної ділянки. Тепер, як це було й колись, земля повністю знаходиться у власності Луцької міської ради. Натомість підприємці продовжують сплачувати кошти за оренду облспоживспілці. Бо так, кажуть, записано в договорі. І платити мають до кінця року.

 

“Перенесення ринку “Центральний” є неминучим. - Це - наша позиція, - наголосив Ігор Поліщук. - В якому форматі це відбудеться і наскільки швидко та безболісно, а також вигідно для усіх сторін, залежить тільки від нас з вами. На найближчому засіданні виконкому буде оголошено конкурс на найкращу архітектурну концепцію, яка в майбутньому втілиться на місці “Старого” ринку. Там буде впорядкована торгівля з виключно сувенірною та продуктовою групою товарів, що зацікавить туриста. Одяг, автозапчастини та все інше там продаватися не буде”.

Як місце для майбутньої торгівлі та продовження підприємницької діяльності, радник міського голови запропонував підприємцям ринку “Центральний” переїхати на територію торгового комплексу “Новий ринок”, який знаходиться поблизу заводу “Кромберг енд Шуберт Україна”.

 

“Ми вивчили усі ділянки в місті, однак кращої, ніж там, немає. Ми вже домовилися з власниками цього ринку, що в разі переселення туди підприємців з ринку “Центральний”, вони сплачуватимуть 90 гривень за квадратний метр орендованої площі. Перші три місяці підприємці будуть там знаходитися безкоштовно, наступних три місяці - сплачуватимуть 40 відсотків вартості, наступні три місяці — 70 відсотків і ще три місяці — 85 відсотків. Тобто, матимуть пільговий рік з поетапним виходом на ціну в 90 гривень за квадратний метр”, - зазначив Ігор Поліщук.

І продовжив: “Цей ринок існує там давно, територія майже 6 гектарів. Є парковка, є громадські вбиральні, є вся інфраструктура, щоб розмістити там ринок. Власники ринку готові прийняти вас зі своїми металоконструкціями, а також надати в оренду вже існуючі для того, щоб цей ринок оживити. Ми хочемо зробити цей ринок з максимально широким асортиментом групи товарів, щоб людина могла купити все, що їй потрібно”.

 
 

Щоб ринок в районі ЛПЗ справді ожив, працівниками управління транспорту міської ради вже розроблено зміни до комплексної схеми руху таким чином, щоб маршрутні транспортні засоби заїжджали туди. За кошти міського бюджету також планується облаштування там зупинки громадського транспорту.

“Зі сторони вулиці Львівської туди їхатимуть автобуси маршрутів №12 та №26. З вулиці Гнідавської - маршрутки №9, №10 та №11. Також в перспективі заїзд тролейбусів №1 та №2. Якщо буде повне порозуміння, ми готові збудувати нову вітку, яка вартуватиме місту орієнтовно 8 мільйонів гривень”, - долучився до розмови перший заступник міського голови Григорій Недопад.

“Також усі приміські маршрутки, які сьогодні їдуть через вулиці Львівську та Ковельську, ми спрямовуватимемо на автостанцію №2, де буде їхня кінцева зупинка. А це — знову ж таки, не далеко від ринку, - доповнив Костянтин Петрочук.

Тим часом, представники ініціативної групи стояли на своєму. На переїзд, кажуть, не готові. Натомість чекають на реконструкцію “Старого” ринку.

 
 

Із міської ради підприємці вийшли з проєктом меморандуму. З його текстом вони повинні ознайомити на ринку своїх колег “по цеху”. Можливо тоді сторонам вдасться дійти до спільного знаменника. Адже чергова зустріч запланована вже невдовзі.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)