1. Головна
  2. Почесні громадяни Луцької міської територіальної громади
Почесний громадянин міста
Кітновський Олексій Володимирович
Кітновський Олексій Володимирович

Почесний громадянин міста від 25 липня 2018 року

Народився у м. Рига (Латвія) 22 квітня 1977 року у сім'ї військовослужбовця.
У   1994  році  закінчив  школу  № 3       м. Славута Хмельницької області. Цього ж року вступив до Харківського військового університету за спеціальністю «Озброєння та бойове використання військ ППО».
У 1998 році закінчив університет,  служив на різних посадах у Збройних Силах України. Після звільнення в запас працював в охоронній службі.
Виховував доньку.
У квітні 2014 року Луцьким об'єднаним міським військовим комісаріатом як старший лейтенант запасу був призваний на військову службу по мобілізації. Військову службу проходив на посаді командира взводу 51-ї окремої механізованої бригади. Був поранений в зоні АТО. Після множинних поранень перебував на лікуванні у військовому госпіталі міста Миколаєва. 13 вересня 2014 року помер в госпіталі від ускладнення важкої травми.
    Похований 15 вересня 2014 року в селі Гаразджа Луцького району.
    
Указом Президента України від 17 липня 2015 року №436/2015 «За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно). 

Наказом № 42  командира 14 окремої механізованої бригади від 11 вересня 2016 року нагороджений відзнакою «Командира 14 ОМБр» (посмертно).

За вірність військовій присязі, особисту мужність, самовідданість та героїзм, виявлені під час виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, а також вагомий особистий внесок у забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин міста Луцька» (рішення Луцької міської ради від 25 липня 2018 року № 44/1).