1. Головна
  2. Почесні громадяни Луцької міської територіальної громади
Почесний громадянин міста
Кумецький Віктор Володимирович
Кумецький Віктор Володимирович

Почесний громадянин міста від 25 липня 2018 року

Народився 11 лютого 1973 року у місті  Луцьку, де й проживав.
У 1990 році закінчив Луцьку спеціалізовану школу №1. Працював водієм таксі. Виховував  двох дітей.
У зону антитерористичної операції пішов добровольцем 2-ї Волинської роти 24-го 
Батальйону територіальної оборони «Айдар».
    Згодом був мобілізований Сватівським районним військовим комісаріатом Луганської області.
Загинув 5 вересня 2014 року поблизу села Металіст Старобільського району Луганської  області в бою з російськими диверсантами, які здійснили атаку із засідки на бійців 2-ї роти «Айдар».
Похований із військовими почестями як тимчасово не встановлений захисник України у селі Чмирівка, згодом - ідентифікований за експертизою ДНК. Перепохований 23 вересня 2015 року на Алеї почесних поховань в селі Гаразджа Луцького району.

Указом Президента від 13 червня 2017 року № 161/2017 «За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) та  нагороджений нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту» (посмертно).

За вірність військовій присязі, особисту мужність, самовідданість та героїзм, виявлені під час виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, а також вагомий особистий внесок у забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин міста Луцька» (рішення Луцької міської ради від 25 липня 2018 року № 44/1).