1. Головна
  2. Почесні громадяни Луцької міської територіальної громади
Почесний громадянин міста
Луцюк Роман Йосипович
Луцюк Роман Йосипович

Почесний громадянин міста від 25 липня 2018 року

Народився 25 серпня 1976 року в селі  Шклінь  Горохівського району Волинської області.
В 1993 році закінчив Шклінську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів.
З 1993 року проживав у м. Луцьку.
У 1999 року закінчив Волинський державний університет імені Лесі Українки.
Займався підприємницькою діяльністю.
Учасник «Самооборони Волині».
30 травня 2014 року добровільно  мобілізувався і вступив до добровольчого батальйону «Айдар» санітаром-стрільцем.
21 липня 2014 року під час бою поблизу смт Георгіївка отримав перше кульове поранення в ліву руку при спробі захоплення блокпосту, який прикривав шлях до аеропорту «Луганськ».
У вересні 2014 року Роман повернувся в «Айдар».
5 листопада 2014 року дістав важке поранення у живіт під час відбиття нападу розвідувально-диверсійної групи противника в районі міста Щастя під Луганськом.
Довгий час Роман був в реанімації Київського військового шпиталю, переніс понад десять операцій. Із січня 2015 року продовжив лікування в Yale-New Haven Hospital (США, штат Коннектикут). В жовтні 2015 Роман успішно переніс надзвичайно важку операцію, але після операції з'явилися численні ускладнення.
Помер 19 березня 2016 року в Yale-New Haven Hospital (США, штат Коннектикут).
Залишилися дружина та дві доньки.
Похований на Алеї почесних поховань в селі Гаразджа Луцького району.

Указом Президента України від 18 травня 2016 року № 216/2016  "За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державною суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі" нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) та нагороджений нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту» (посмертно).

За вірність військовій присязі, особисту мужність, самовідданість та героїзм, виявлені під час виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, а також вагомий особистий внесок у забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин міста Луцька» (рішення Луцької міської ради від 25 липня 2018 року № 44/1).