1. Головна
  2. Почесні громадяни Луцької міської територіальної громади
Почесний громадянин міста
Мандзик Віктор Сергійович
Мандзик Віктор Сергійович

Почесний громадянин міста від 25 липня 2018 року

Народився 7 грудня 1986 року у місті Луцьку.
У 2004 році закінчив  Луцьку загальноосвітню школу № 23.
З 2004 по 2009 рік навчався в Інституті фізичної культури та здоров'я Волинського національного університету імені Лесі Українки.
В 2009 році розпочав військову  службу в органах безпеки України.
Під час служби у Волинському відділі ЦСО «Альфа»  став найкращим стрільцем відділу, членом збірної команди управління з рукопашного бою. Через серйозну травму Віктор перейшов у оперативний підрозділ. Остання займана посада - оперуповноважений Любомльського міжрайонного відділу управління Служби безпеки України у Волинській області.
З 2013 по 2014 рік - слухач навчально-наукового інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Служби безпеки України Національної академії Служби безпеки України.
З січня 2015 року Віктор Мандзик перебував у службовому відрядженні у районі проведення антитерористичної операції в Донецькій області, особисто брав участь в затриманні озброєного терориста.    
Загинув 21 березня 2015 року у місті Волноваха, виконуючи свій професійний та громадянський обов'язок.
23 березня 2015 року похований на міському кладовищі на вулиці Рівненській в місті Луцьку.
Указом Президента України від 25 березня 2015 року № 174/2015 «За вагомий особистий внесок у зміцнення національної безпеки, високий професіоналізм, зразкове виконання службового обов’язку» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). 
У жовтні 2015 року в Національній академії СБУ відкрито пам'ятний знак загиблим співробітникам спецслужби, а також меморіальний стенд капітану Віктору Мандзику. 
8 липня 2016 року у Луцьку на будівлі Служби безпеки України відкрили меморіальну дошку Віктору Мандзику. 
25 березня 2017 року в Луцьку відкрився міжнародний боксерський турнір з боксу за участі молодіжних збірних команд України та Польщі у десяти вагових категоріях. Турнір присвячено пам'яті майстра спорту України з боксу співробітника СБУ капітана Віктора Мандзика. 

За вірність військовій присязі, особисту мужність, самовідданість та героїзм, виявлені під час виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, а також вагомий особистий внесок у забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин   міста Луцька»  (рішення Луцької міської   ради   від    25  липня 2018 року № 44/1).