1. Головна
  2. Почесні громадяни Луцької міської територіальної громади
Почесний громадянин міста
Наюк Роман Васильович
Наюк Роман Васильович

Почесний громадянин міста від 25 липня 2018 року

Народився 30 листопада 1976 року в селі Промінь Луцького району. 
Проживав та навчався в Луцьку.
Після закінчення школи здобув фах електрозварювальника. Працював на будівництві, станції технічного обслуговування. 
Строкову військову службу проходив у Донецькій області.
У липні 2015 року наказом  Луцького об'єднаного військового комісаріату був призваний за мобілізацією на військову службу, яку проходив як гранатометник у складі військової частини В2731.
Після проходження прискореної військової підготовки у складі 1-ї роти 1-го батальйону 30 ОМБр був направлений для захисту Батьківщини у зону проведення антитерористичної операції. З 28 серпня 2015 по 26 лютого 2016 року Роман виконував бойові завдання на Сході України.
Під час виконання бойового завдання на першій лінії оборони на Світлодарській дузі бойовий підрозділ потрапив у засідку і поніс тяжкі втрати. Були загиблі та поранені. Тоді ж Роман отримав бойову травму. Але,  зважаючи
на втрати у підрозділі та необхідність заміщення полеглих побратимів, прийняв рішення залишитися у строю і за медичною допомогою звернувся лише після того, як став втрачати свідомість від болю. Лікувався у військових шпиталях міст Бахмута та Львова. Планував після одужання повернутися до військової справи,  однак не витримало серце воїна - зупинилося, не дочекавшись мирного життя.
    Похований 30 квітня 216 року  на Львівщині у місті Старий Самбір.

За вірність військовій присязі, особисту мужність, самовідданість та героїзм, виявлені під час виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, а також вагомий особистий внесок у забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин міста Луцька» (рішення Луцької міської ради від 25 липня 2018 року № 44/1).