1. Головна
  2. Почесні громадяни Луцької міської територіальної громади
Почесний громадянин міста
Оніщук Юрій Віталійович
Оніщук Юрій Віталійович

Почесний громадянин міста від 25 липня 2018 року

Народився 27 квітня 1990 року в місті Луцьку.
Навчався у Луцькій загальноосвітній школі № 15.
Закінчив Луцьке вище професійно-технічне училище будівництва та архітектури № 2 та отримав фах: «муляр», «штукатур» та «плиточник».
9 квітня 2014 року мобілізований до лав Збройних Сил України в один із  підрозділів 51-ї  окремої гвардійської Перекопсько-Харківської Празько-Волинської ордена Леніна двічі ордена Червоного прапора ордена Суворова і Кутузова механізованої бригади (51 ОМБр) на посаду радіотелефоніста.
Загинув у ніч на 25 серпня 2014 року в бою за Іловайськ (Донецька область) в районі смт Кутейникове. Третій батальйон бригади опинився в  оточенні біля Березного, Оленівки, під постійним артобстрілом.
Похований 1 вересня 2014 рока на Алеї почесних поховань у селі Гаразджа Луцького району.

Указом Президента України від 4 червня 2015 року № 311/2015 «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).
«За жертовну любов до своєї Вітчизни, відданість, доблесть і звитягу» нагороджений відзнакою 51-ї ОМБр «За мужність та відвагу» (посмертно).
20 грудня 2015 року в місті Луцьку на будинку, в якому мешкав Юрій Оніщук, встановлено меморіальну дошку на його честь. 

За вірність військовій присязі, особисту мужність, самовідданість та героїзм, виявлені під час виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, а також вагомий особистий внесок у забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин міста Луцька» (рішення Луцької міської ради від 25 липня 2018 № 44/1).