1. Головна
  2. Почесні громадяни Луцької міської територіальної громади
Почесний громадянин міста
Войчук Олександр Анатолійович
Войчук Олександр Анатолійович

Почесний громадянин міста від 25 липня 2018 року

  Народився 8 лютого 1989 року у місті Луцьку Волинської області.
  3 1996 по 2006 рік навчався в Луцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №20.
  В 2011 році закінчив Луцький національний технічний університет за спеціальністю "Прикладне матеріалознавство” та здобув кваліфікацію інженер-матеріалознавець.
  З жовтня 2011 року був призваний на строкову службу та проходив її у військовій частині  А0284 в місті Львові в І-му мінометному взводі мінометної батареї І-го аеромобільно-десантного батальйону на посаді старшого навідника. У 2012 році звільнився з військової служби.
  У жовтні 2012 року був прийнятий на роботу в ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна», де й працював до мобілізації.
  У квітні 2014 року був призваний на військову службу. Військовий обов’язок здійснював на посаді мінометника 51-ї окремої механізованої бригади сухопутних військ Збройних Сил України.
  Зв'язок з ним обірвався 28 серпня 2014 року після бою під Іловайськом на Донеччині. Відтоді вважався зниклим безвісти. Пізніше з'ясувалося, що Олександр похований у  місті Дніпро як невідомий солдат. Після проведення експертизи ДНК його тіло було передане для перепоховання в м.Луцьку.
  29 січня 2015 року перепохований на Алеї почесних поховань в селі Гаразджа Луцькою району.
  Указом Президента України від 17 липня 2015 року №436/2015 «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цінності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). 
  На будинку, де проживав Олександр Войчук, встановлено меморіальну дошку на його честь.

  За вірність військовій присязі, особисту мужність, самовідданість та героїзм, виявлені під час виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, а також вагомий особистий внесок у забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин міста Луцька» (рішення Луцької міської ради від 25 липня 2018 року № 44/1).