1. Головна
  2. Почесні громадяни Луцької міської територіальної громади
Почесний громадянин міста
Ольховський Георгій Сергійович
Ольховський Георгій Сергійович

Почесний громадянин міста від 21 серпня 2019 року

Народився 8 січня 1989 року в селі Зарічне Сімферопольського району Автономної Республіки Крим.
Навчався в Сімферопольській загальноосвітній школі №40, а з 10 класу продовжив  навчання в Кримському республіканському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою в місті Алушта.
Строкову військову службу проходив в 73-му морському центрі спеціального призначення (в/ч А 1594) в місті Очаків Миколаївської області.
Обравши професію військового, продовжив навчання в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у місті Львові. Після дострокового закінчення академії в 2013 році пішов служити до 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону (в/ч А1778) 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади в місті Ужгороді.
В 2014 році брав участь в антитерористичній операції на Сході України, пройшов бої за Дебальцеве, боронив Станицю Луганську та позицію шахти «Бутівка» біля Донецька.
23 серпня 2018 року загинув від кулі снайпера під час ворожого обстрілу зі стрілецької зброї та великокаліберних кулеметів опорного пункту поблизу села Старогнатівка Донецької області.
Похований 26 серпня 2018 року на Алеї почесних поховань в селі Гаразджа Луцького району.
Виховував доньку та сина. 

Указом Президента України від 23 серпня 2018 року №239/2018 «За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). 

За вірність військовій присязі, особисту мужність, самовідданість та героїзм, виявлені під час виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил на Сході України, а також вагомий особистий внесок у забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин міста Луцька» (рішення Луцької міської ради від 21 серпня 2019 року  №60/90).