1. Головна
  2. Почесні громадяни Луцької міської територіальної громади
Почесний громадянин міста
Чепелюк  Василь  Адамович
Чепелюк Василь Адамович

Почесний громадянин міста від 21 серпня 2019 року

Народився 14 квітня 1954 року у селі Холоневичі Ківерцівського району Волинської області. Музичну освіту здобув у Луцькому училищі культури та Рівненській філії Київського інституту культури.
Трудову діяльність розпочав у 1975 році керівником хору Здолбунівського будинку культури. З 1977 до 1979 року проходив військову службу в Ансамблі пісні і танцю Прикарпатського військового округу (Львів). З 1979 року працював солістом Волинського народного хору, з 1981 до 2006 року ‒ соліст-вокаліст Волинської обласної філармонії. З 2007 року по даний час працює завідувачем та професором кафедри історії, теорії мистецтв та виконавства Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. 
Чепелюк Василь Адамович ‒ учасник багатьох загальнодержавних мистецьких заходів, творчих звітів Волині у Національному палаці мистецтв «Україна», неодноразово представляв пісенне мистецтво України у Франції, Німеччині, Словаччині, Чехії, Швеції, Данії, Польщі, Росії. Зокрема, у 2007 році презентував свою творчість у рамках Днів культури України в Литві, у 2008 році ‒ виступав у концертах в рамках Днів культури України в Азербайджані, у 2015 році на запрошення Леха Валенси представляв Україну на святкуванні 35-річчя польської професійної спілки «Солідарність», у 2015 та 2016 роках в рамках співпраці з німецькою громадською організацією «Мости в Україну» дав серію концертів в  німецькому місті Бад-Зальцуфлені. У 1994, 1999, 2004, 2014, 2019 роках відбулися творчі звіти артиста на сцені Волинського обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка.
Василь Чепелюк ‒ директор фестивалю української естрадної пісні «На хвилях Світязя», молодіжного фестивалю «Молодограй», активний учасник міжнародних фестивалів «Поліське літо з фольклором» та «Берегиня», протягом багатьох років ‒ незмінний голова журі фестивалів-конкурсів «Срібні дзвіночки», «Рівне-шоу». Як артист, брав неодноразову участь у різноманітних програмах для учасників АТО та виїзних концертах у місті Волновасі Донецької області. 
За значний особистий внесок у розвиток української культури та мистецтва, високопрофесійну майстерність у 1989 році Василю Чепелюку присвоєно звання «Заслужений артист України», у 1993 році удостоєний звання «Народного артиста України».
У 2017 році нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

За багаторічну творчу працю, високу професійну майстерність, патріотизм, вагомий особистий внесок у волонтерську та благодійну діяльність на підтримку військовослужбовців Збройних сил України присвоєно звання «Почесний громадянин міста Луцька» (рішення Луцької міської ради від 21 серпня 2019 року  №60/89).