1. Головна
  2. Почесні громадяни Луцької міської територіальної громади
Почесний громадянин міста
Маренич  Антоніна  Олександрівна
Маренич Антоніна Олександрівна

Почесний громадянин міської територіальної громади від 27 липня 2022 року

Народилася 17 березня 1949 року у місті Куйбишев (нині Самара Російської Федерації).

1964 року Антоніна Маренич закінчила музичну школу по класу фортепіано, а 1968 року - Куйбишевське педагогічне училище.

Творчу кар'єру розпочала у Московському естрадному оркестрі Юрія Саульського.

1970 року разом із Валерієм Мареничем організували співочий дует та почали працювати у Кіровоградській філармонії. 1972 року в Антоніни виникла ідея створення тріо. Наступного року до дуету долучилася сестра Антоніни — Світлана, так утворився український музичний колектив «Тріо Маренич». Унікальність колективу визначив їх виконавський стиль mezzovoce (спів напівголосу). У репертуарі тріо були народні пісні, пісні українських композиторів і поетів. Серед них — перше виконання на естраді унікальної народної пісні «Ой у гаю, при Дунаю».

Надзвичайно успішним для тріо був 1978 рік. Цього року Мареничі     здобули гран-прі на відбірковому конкурсі до ХІ Всесвітнього фестивалю молоді та студентів під назвою «Хто поїде на Кубу» у місті Харкові. Посіли перше місце на конкурсі «З піснею по життю». У цьому ж році український музичний колектив «Тріо Маренич» вперше з’явився в телеефірах, а пісні в його виконанні зазвучали на радіо.

1979 року фірма «Мелодія» випустила платівку «Співає Тріо Маренич», а «Укртелефільм» зробив її відеоверсію. Цього ж року «Інтербачення» познайомило людей багатьох країн з творчістю  тріо, що представляли місто Луцьк.

 Музичний колектив був учасником численних фестивалів, зокрема – «Молоді голоси» (Київ), «Біла акація» (Одеса), «Дружба» (Ужгород), «Донецькі самоцвіти» (Донецьк), «Кримські зорі» (Ялта); міжнародних – у тодішній Югославії (1978), Чехословаччині (Прага, 1979), Польщі («Над Бугом», Мельник, 1993, «Дні міста Бєльської Подляски», 1996); Декад української літератури та мистецтва в Москві, Узбекистані, Азербайджані.

1985 року Антоніна Маренич стала учасницею зустрічі у Кам'янець-Подільському міському Будинку культури письменників і майстрів мистецтв України з трудівниками міста і Кам'янець-Подільського району, яку організувало Українське телебачення.

1992 року Антоніна Маренич закінчила Рівненський інститут культури за спеціальністю «Керівник хору».

1993 року тріо брало участь у вшануванні жертв Голодомору в Україні, який відбувався в Лондоні.

Упродовж творчої кар'єри Мареничі з сольними концертами виступали  у США, Англії та Канаді.  Про тріо Мареничів було знято низку фільмів: «Співає тріо Маренич», «Маленький концерт у дорозі»,  «Пшеничне перевесло». Пісні у виконанні музичного колективу записані для  фільмів «Квіти лугові», «Поки є час».

З 2005 до 2012 року Антоніна Маренич виступала самостійно. Записала романси на вірші Лесі Українки та Тараса Шевченка. Написала багато авторських пісень, а також на вірші українських поетів — В.Герасимова, С.Галябарди, Й.Фиштика.

2007 року вийшов сольний диск «Співаю для вас», а з нагоди 40-річчя творчої  діяльності відбувся сольний концерт у Національному палаці мистецтв «Україна».

1979 року Антоніні Маренич присвоєно почесне звання «Заслужена артистка УРСР».

2003 року присвоєно почесне звання «Народна артистка України».

2007 року нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

За високу професійну майстерність, значний особистий внесок у розвиток культури, популяризацію українського музичного мистецтва   присвоєно звання «Почесний громадянин Луцької міської територіальної громади» (рішення Луцької міської ради від 27.07.2022 № 33/33).