1. Головна
  2. Почесні громадяни Луцької міської територіальної громади
Почесний громадянин міста
Маренич  Світлана  Олександрівна
Маренич Світлана Олександрівна

Почесний громадянин міської територіальної громади від 27 липня 2022 року

Народилася 01 березня 1956 року у місті Куйбишев (нині Самара Російської Федерації).

Світлана Маренич навчалася в музичній школі по класу скрипки та фортепіано.

Творча кар'єра розпочалася 1973 року у складі українського музичного колективу «Тріо Маренич». Її тембрально схожий голос до голосу Антоніни  Маренич надав неповторному звучанню тріо м'який благородний відтінок. У репертуарі тріо були народні пісні, пісні українських композиторів і поетів. Серед них — перше виконання на естраді унікальної народної пісні «Ой у гаю, при Дунаю».

Надзвичайно успішним для тріо був 1978 рік. Цього року Мареничі     здобули гран-прі на відбірковому конкурсі до ХІ Всесвітнього фестивалю молоді та студентів під назвою «Хто поїде на Кубу» у місті Харкові. Посіли  перше місце на конкурсі «З піснею по життю». У цьому ж році український музичний колектив «Тріо Маренич» вперше з’явився в телеефірах, а пісні в його виконанні зазвучали на радіо.

1979 року фірма «Мелодія» випустила платівку «Співає Тріо Маренич»,  а Укртелефільм зробив її відеоверсію. Цього ж року «Інтербачення» познайомило людей багатьох країн із творчістю  тріо, що представляли місто Луцьк.

Музичний колектив був учасником численних фестивалів, зокрема – «Молоді голоси» (Київ), «Біла акація» (Одеса), «Дружба» (Ужгород), «Донецькі самоцвіти» (Донецьк), «Кримські зорі» (Ялта); міжнародних – у тодішній Югославії (1978), Чехословаччині (Прага, 1979), Польщі («Над Бугом», Мельник, 1993, «Дні міста Бєльської Подляски», 1996); Декад української літератури та мистецтва в Москві, Узбекистані, Азербайджані.

1993 року тріо брало участь у вшануванні жертв Голодомору в Україні, який відбувався у Лондоні.

 Упродовж творчої кар'єри Мареничі з сольними концертами виступали у США, Англії та Канаді. Про тріо Мареничів було знято низку фільмів: «Співає тріо Маренич», «Маленький концерт у дорозі»,  «Пшеничне перевесло». Пісні у виконанні музичного колективу записані для  фільмів «Квіти лугові», «Поки є час».

1991 року Світлана Маренич закінчила Луцьке культурно-освітнє училище та здобула спеціальність диригент хору.

2005 року закінчилася творча кар'єра Світлани Маренич.

1979 року Світлані Маренич присвоєно почесне звання «Заслужена артистка УРСР».

2003 року присвоєно почесне звання «Народна артистка України».

За високу професійну майстерність, значний особистий внесок у розвиток культури, популяризацію українського музичного мистецтва   присвоєно звання «Почесний громадянин Луцької міської територіальної громади» (рішення Луцької міської ради від 27.07.2022 № 33/33).