1. Головна
  2. Почесні громадяни Луцької міської територіальної громади
Почесний громадянин міста
Шульга Максим Костянтинович
Шульга Максим Костянтинович

Почесний громадянин міста від 25 липня 2018 року

Народився 23 березня 1991 року у місті Луцьку.
З 1998 по 2006 рік навчався у Луцькій  загальноосвітній школі № 25.
У 2009 році закінчив навчання у технікумі Національного університету харчових технологій.
У 2010 році був призваний на військову службу за контрактом у військову частину А0284 м. Львів. За час проходження служби із посади курсанта дійшов до головного сержанта – командира відділення.
У 2011 році нагороджений знаком «За зразкову службу» та взяв участь у спільному навчанні з військовими НАТО у Німеччині.
У березні 2014 року заступник командира взводу-командир відділення, сержант Шульга Максим у складі 1-ої батальйонної тактичної групи виїхав у зону АТО.  Пройшов навчання на полігоні біля села Гончарівськ, після чого брав участь у зоні проведення бойових дій. Певний час перебував у місті Луганську, селі Райгородка, виконував завдання біля міст Слов'янськ та Червоний Лиман. Приймав участь у звільненні міст Слов'янська та  Миколаївки. В подальшому був у розвідувальному дозорі під час прориву до Луганського аеропорту. Виконував завдання щодо охорони Луганського аеропорту, після чого брав участь у звільненні населених пунктів Георгіївка, Лутугине, Круглик, Червона Поляна, Лісне та Новосвітлівка, де був тяжко поранений в результаті танкового обстрілу. Під час евакуації 26 серпня 2014 року його серце зупинилося. 
Похований на Алеї почесних поховань в селі Гаразджа Луцького району.

Указом Президента України від 23 травня 2015 року № 282/2015 «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).
Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту» (посмертно). 
20 грудня 2015 року у Луцьку на будинку, в якому проживав Максим, встановлено меморіальну дошку на його честь.

За вірність військовій присязі, особисту мужність, самовідданість та героїзм, виявлені під час виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, а також вагомий особистий внесок у забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин міста Луцька» (рішення Луцької міської ради від 25 липня 2018 року № 44/1).